شهرخبر

احتمال گرانی گوشی آیفون 14 در بازار ایران/ اپل تولید آیفون 14 پلاس را کاهش داد

شرکت تحقیقات بازار ترند فورس روز سه‌شنبه اعلام کرد شرکت اپل تولید آیفون 14 پلاس را کاهش می‌دهد و تولید آیفون 14 پرو را به دلیل تقاضای کم برای مدل میان‌رده افزایش می‌دهد، این مسئله می تواند باعث گرانی گوشی آیفون 14 پلاس بازار ایران شود.

احتمال گرانی گوشی آیفون 14 در بازار ایران/ اپل تولید آیفون 14 پلاس را کاهش داد

به گزارش اقتصاد100 از خبرگزاری رویترز، در گزارش شرکت تحقیقات بازار ترند فورس آمده است که سهم سری آیفون‌های 14 پرو  از 50 درصدی که در ابتدا برنامه‌ریزی شده بود به 60 درصد از کل خروجی افزایش یافته است و ممکن است در آینده به 65 درصد افزایش یابد.

تمرکز اپل بر روی مدل های رده بالا ممکن است به آن کمک کند تا با نرمی فروش گوشی های هوشمند مقابله کند. در بحران تراشه، دستگاه‌های پریمیوم پرو و ​​پرو مکس اپل، که فروشندگان قوی بوده‌اند، به این شرکت کمک کردند تا حاشیه‌های فروش را افزایش دهد.

در گزارش ترندفورس آمده است که افزایش نرخ بهره ایالات متحده می تواند هزینه های مصرف کننده را کاهش دهد و تقاضا برای آیفون در سه ماهه اول سال 2023 را تضعیف کند. این می تواند منجر به کاهش 14 درصدی تولید نسبت به سال قبل به 52 میلیون دستگاه شود.

تحلیلگران در گذشته گفته‌اند که نسخه‌های پرو و ​​پرو مکس آیفون ۱۴ با سرعت بالایی به فروش می‌رسند، اگرچه تقاضا برای مدل پایه، که معمولاً پرفروش‌ترین اپل است، بسیار ناچیز بوده است.

به گفته شرکت تحقیقاتی  کانالیس، اپل تنها فروشنده ای در بین پنج شرکت برتر بود که در سه ماهه سوم رشد فروش را ثبت کرد و سهم خود از بازار جهانی گوشی های هوشمند را از 15 درصد در سال گذشته به 18 درصد ارتقا داد. کانالیس اعلام کرد: این افزایش سهم زمانی رخ داد که کل بازار گوشی های هوشمند 9 درصد کاهش یافت.

ماه گذشته، این شرکت اعلام کرد که جدیدترین آیفون 14 خود را در هند تولید خواهد کرد، زیرا این غول فناوری بخشی از تولید خود را از چین دور می کند تا از خطرات ناشی از تنش های فزاینده بین واشنگتن و پکن جلوگیری کند.

ترندفورس تخمین می زند که سهم تولید اپل از هند در سال 2023 از 5 درصد فراتر رود و در طول سال ها افزایش یابد.

انتهای پیام/