شهرخبر

وقتی مسعود رجوی پدر و مادرش را زندانی کرد

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره ماجرای زندانی کردن پدر و مادر مسعود رجوی توسط منافقین نوشت:

وقتی مسعود رجوی پدر و مادرش را زندانی کرد

مادر رجوی: مجاهدین خلق باید پاسخگوی خون جوان‌ها باشند

مصاحبه‌ی تلویزیونی راضیه جلالیان، مادر مسعود رجوی، در ۴ آذر ۱۳۶۰ نکات جالبی دربرداشت؛ او در این گفتگو که بلافاصله در روزنامه‌ها منعکس شد، ضمن انتقاد از اقدامات فرزندش، به دفاع از انقلاب اسلامی پرداخت. وی در این مصاحبه گفت که اعضای سازمان مجاهدین خلق، پدر و مادر پیر مسعود رجوی را به اجبار به یکی از خانه‌های تیمی منافقین در مشهد منتقل و زندانی کرده بودند. بعد از کشف این خانه تیمی و دستگیری عوامل منافقین، پدر و مادر مسعود رجوی نیز از آنجا منتقل شدند.

در آن مصاحبه، مادر مسعود رجوی درباره‌ی فرزندش گفته بود: «او نباید این‌ کارها را بکند. ما، پدر و مادر ازش رضایت نداریم.» وی از مسعود رجوی و سایر اعضای سازمان منافقین خواست که «توبه» کنند. اضیه جلالیان درباره نحوه برخورد منافقین با او و همسرش می‌گوید: «ما وقتی که آنجا [خانه تیمی منافقین] بودیم هروز می‌خواستیم برویم خانه‌مان. می‌گفتند نه، شما به خانه‌تان می‌روید شما را می‌گیرند، شکنجه می‌کنند. می‌گفتیم خب باشد، هرچه شد می‌خواهیم در خانه‌مان باشیم...»

او از پدران و مادران خواست «دخترها و پسرهایشان را نصیحت کنند که امروز راه راه امام است. راه راه خداست. راه راه پیغمبر است.» او سپس با خطاب قرار دادن پدران و مادرانی که فرزندانشان به عضویت منافقین درآمده بودند گفت: «من به همه این پدر و مادرها می گویم که این اعمال، خلاف اسلام است. این پاسداران دارند برای اسلام این همه فداکاری می کنند و اینها [مجاهدین خلق] این کارها [جنایت ها] را بکنند. فردا اینها باید جواب این خون‌ها را بدهند. هم پدر و مادرها و هم فرزندانشان در برابر این خون‌ها مسئولند. پدر و مادرها مسئولند و باید جلوی آنها را بگیرند.»

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.