علت و جزئیات سقوط مرگبار آرنیکا قائم مقامی از بالکن اتاقش + عکس

به گزارش رکنا، اما بررسی‌های خبرگزاری میزان نشان می‌دهد این ادعا نیز مانند چندین ادعای قبلی دروغ بوده و مرگ این دختر نوجوان هیچ ارتباطی با حوادث اخیر ندارد.

بازپرس ویژه قتل شعبه چهارم دادسرای امور جرائم جنایی تهران  در رابط با پرونده فوت آرنیکا قائم مقامی گفت: پدر «آرنیکا قائم مقامی» شنبه یکم آبان به کلانتری 102 پاسداران مراجعه و اعلام می کند فرزندش 10روز پیش از ارتفاع سقوط کرده و روز شنبه فوت کرده است.  

در همان روز موضوع با بازپرس قتل یعنی بنده مطرح و پرونده قضایی در این خصوص تشکیل می‌شود. دختر نوجوان 10 روز پس از حادثه، تحت درمان و مراقبت بوده که متاسفانه در نهایت به علت شدت جراحات جان خود را از دست داده است.

 آرنیکا قائم مقامی از بالکن اتاق خواب منزل شان در طبقه پنجم به زمین سقوط کرده است،احتمال هل داده شدن او توسط شخص دیگری وجود ندارد چراکه براساس تحقیقات، متوفی طبق عادت، قبل از خواب در اتاقش را قفل می‌کرده است.  

پزشکی قانونی، علت  فوت این آرنیکا را سقوط از ارتفاع  اعلام کرده است؛ او از ناحیه شکم زمین خورده و کبد و طحالش آسیب دیده و همین امر موجب فوتش شده است.  

با این وجود باید منتظر نتایج آزمایشات سم‌ شناسی بود. بعد از دریافت نتایج آزمایشات است که می‌توان گفت آیا او قرص و داروی خاصی مصرف کرده بوده یا سرگیجه احتمالی علت سقوط او بوده است

دستور نمونه برداری از ادرار و خون آرنیکا جهت سم شناسی صادر شده است،متوفی سابقه بیماری قبلی و مصرف دارو هم نداشته است.  

والدین آرنیکا ساعت 5:45 دقیقه صبح وقتی در اتاقش را باز نمی‌کند،  دنبال او می‌گردند و پیکر او را در حیاط خانه پیدا می‌کنند.

آرنیکا در زمان حادثه زنده بوده و با پدر و مادر خود صحبت هم کرده است، سپس او را به بیمارستان منتقل می‌کنند که 10 روز هم در بیمارستان بستری بوده و متاسفانه فوت می‌کند.

مانند همه پرونده های فوت دیگر، دستورات لازم صادر شده و پدر آرنیکا برای انجام مراسم تدفین و خاکسپاری اقدام کرده تا اینکه امروز، خبرگزاری‌های معاند اعلام کردند آرنیکا در اغتشاشات و بر اثر ضربات باتون فوت کرده است.  

پدر آرنیکا پس از شنیدن این خبر کذب به مراجع قضایی مراجعه و از این موضوع شکایت داشته که چه افرادی و چرا این خبر را اعلام کرده‌اند؟  

خبر فوت  آرنیکا قائم مقامی در اغتشاشات و بر اثر ضربات باتون، از مبنا کذب بوده و مشخص نیست با چه هدفی و چگونه چنین دروغ و شایعه سازی‌ ترتیب داده شده است.  

چرا «آرنیکا قائم مقامی» را برای مداوا به بیمارستان گلستان ارتش برده‌اند،در کل کشور اینگونه است که وقتی برای شخصی در منطقه‌ای حادثه ای رخ می‌دهد، او را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی می برند؛ در این حادثه نیز محل سقوط در نزدیکی بیمارستان ارتش بوده است که طبیعتا این مرحومه را  به آنجا انتقال داده اند.