شهرخبر

هیات داوران مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

هیات داوران مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل سیونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از ستاد خبری سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران، هیات داوران بخش مسابقه بین الملل سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با ترکیبی از داوران ایرانی و غیرایرانی معرفی شدند.

محمود کلاری، میرونا رادو، ادویناس پوکستا، تحسین ایسبیلن و سرجیو گومز اعضای هیات داوران این دوره از جشنواره را تشکیل می‌دهد.

 محمود کلاری 

 محمود کلاری عکاس، فیلمبردار، کارگردان پیشکسوت سینما متولد 1330 در تهران است. او فیلمبرداری بسیاری از آثار سینمایی از جمله «عنکبوت»، «بمب؛ یک عاشقانه»، «بهت»، «خوک»، «ساعت 5 عصر» و… انجام داده و از بسیاری از جشنواره‌های داخلی و خارجی جوایزی را به خود اختصاص داده است.

 میرونا رادو 

میرونا رادو کارگردان و تهیه کننده متولد 1986 در بخارست است که حدود 15 سال است که در صنعت فیلم (تولید و پخش فیلم) از جمله جشنواره‌های مهم بین‌المللی فعالیت می‌کند. او بنیانگذار جشنواره O’Clock (ساعت) است و از سال 2022 به عنوان مدیر هنری جشنواره بین‌المللی ABIFF انیمیشن بخارست منصوب شده است. میرونا در جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز در سال 2020 به عنوان عضو هیات داوران لیبل سینماهای اروپا فعالیت کرد.

 

ادویناس پوکستا

ادویناس پوکستا متولد 1974 در ویلمیوس است. او پروگرمر و عضو آکادمی فیلم اروپا از لیتوانی است. او از تابستان 2018 به عنوان مشاور برای جشنواره فیلم BLACK NIGHTS در تالین فعالیت دارد. ادویناس از سال 2001 به طور منظم در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم در اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی و… شرکت می‌کند. ادویناس کارشناس کمیته انتخاب جوایز فیلم اروپا است. او همچنین پیش از این به عنوان عضو هیات داوران در بسیاری از جشنواره‌ها مانند کن و بوسان فیلم‌های کوتاه و بلند را داوری کرده است.

تحسین ایسبیلن

تحسین ایسبیلن متولد 1964 در ازمیر است، او به عنوان مدیر فیلمبرداری و کارگردان در صنعت سینما فعالیت می‌کند. تحسین به عنوان فیلمبردار با تلویزیون‌های معتبری مانند History Channel و ARD همکاری داشته است. او تا به حال در چندین جشنواره ملی و بین‌المللی در یونان، ترکیه و… عضو هیات داوران بوده است.

سرجیو گومز

سرجیو گومز متولد 1977 در پرتو است، او از سال 2001 در جشنواره بین‌المللی و معتبر «ویلا دو کونه» پرتغال به عنوان برنامه‌ریز و هماهنگ‌کننده بخش صنعتی و رقابتی فعالیت می‌کند.