شهرخبر

تاکنون چند نفر از مقامات دولت سابق افغانستان به کشور بازگشته‌اند؟

تاکنون چند نفر از مقامات دولت سابق افغانستان به کشور بازگشته‌اند؟

سخنگوی کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغان آمار جدیدی از مقامات دولت سابق، چهره‌های سیاسی و کارمندان دولت که به افغانستان بازگشته‌اند، ارائه کرد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم ، «احمد‌الله وثیق»، سخنگوی کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغان اعلام کرد از زمان ایجاد این کمیسیون تاکنون 370 نفر به افغانستان بازگشته‌اند.

وی با اظهار اینکه این کمیسیون تا بازگشت آخرین افغان خارج از کشور به فعالیتش ادامه خواهد داد، گفت: افراد بازگشتی به افغانستان شامل برخی وزیران، معاونان، نمایندگان پارلمان، کارمندان امنیت ملی، خبرنگاران و چهره‌های مطرح‌ سیاسی می‌شود.

وثیق با اشاره به اینکه شماره‌های تماس برای هماهنگی پیش‌تر اعلام شده و در اختیار اشخاص قرار گرفته است، در پاسخ به سئوال خبرنگار محلی خبرگزاری دولتی «باختر» در هرات گفت: باید بگویم، محمد اشرف غنی، تاکنون با این کمیسیون تماس نگرفته است.

سخنگوی کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغان ادامه داد: دولت موقت طالبان از «محمد اسماعیل‌خان» نیز خواسته است که در افغانستان بماند، اما وی به جای اینکه در کشور خود باعزت زندگی کند، به خارج از کشور رفته است.

وی تأکید کرد: دولت موقت افغانستان در نظام کنونی افراد نخبه و متخصصی که به کشور بازگردند را بکار می‌گیرد و نیز برای سفر دوباره‌شان به خارج از افغانستان هیچ‌ ممانعتی وجود ندارد.

وثیق با رد ادعای ممانعت دولت موقت طالبان از خروج «عبدالله عبدالله» رئیس شورای عالی مصالحه سابق از افغانستان گفت: شایعاتی وجود دارد که عبدالله عبدالله حق سفر به هیچ کشوری را ندارد؛ در حالی‌که وی چند بار به خارج از افغانستان سفر کرده و دوباره بازگشته است.

سخنگوی کمیسیون ارتباط با شخصیت‌های افغان همچنین اظهار داشت از چند نفر از خبرنگاران که افغانستان را ترک کرده بودند دعوت شده است که به افغانستان بازگردند و برخی برگشته‌اند.

انتهای پیام/