شهرخبر

خزعلی: زندانی زیر ۱۸ سال دیگر نداریم/ تاکنون چندین جلسه در رابطه با اصلاح گشت امنیت اخلاقی برگزار شده است/ با زنان بازداشت شده در اغتشاشات اخیر گفت وگو کردم

خزعلی: زندانی زیر 18 سال دیگر نداریم/ تاکنون چندین جلسه در رابطه با اصلاح گشت امنیت اخلاقی برگزار شده است/ با زنان بازداشت شده در اغتشاشات اخیر گفت وگو کردم

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: جلساتی در رابطه با اصلاح گشت امنیت اخلاقی در مجلس با اعضای هیئت دولت و اعضای شورای عالی انقلابی فرهنگی برگزار شده است و در شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون های آن جلساتی برگزار شده که در رابطه با آن اصلاع رسانی خواهد شد.

انسیه خزعلی، معاون اموز زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در رابطه با "اصلاح گشت امنیت اخلاقی و اقدامات دولت در این باره" گفت: تاکنون چندین جلسه در این رابطه برگزار شده است و مذاکراتی در حال انجام است ولی چون هنوز کار به مرحله نهایی نرسیده است نمی توانم جزییات آن را بیان کنم. 

وی در ادامه گفت: جلساتی در رابطه با اصلاح گشت امنیت اخلاقی در مجلس با اعضای هیئت دولت و اعضای شورای عالی انقلابی فرهنگی برگزار شده است و در شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمیسیون‌های آن جلساتی برگزار شده که در رابطه با آن اطلاع رسانی خواهد شد. 

خزعلی در پاسخ به این سوال که آیا دولت در این باره لایحه ای ارائه خواهد کرد؟ تصریح کرد: این مسئله یا باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی انجام بگیرد و یا به توافق برسند که مجلس طرحی ارائه کند. 

معاون اموز زنان و خانواده رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که آماری از زنان زندانی بازداشتی دارید؟ گفت: تعداد زیادی از زنان بازداشتی آزاد شده اند. افرادی که قصور کمتری را مرتکب شده اند آزاد شده و مقصرین اصلی و با سابقه در زندان نگهداری شده اند و طبق گزارشی که دریافت کردیم دیگر زندانی زیر 18 سال نداریم و همگی آزاد شده اند.   

خزعلی در پاسخ به این سوال که از زندان زنان اخیرا بازدیدی داشته اید؟ گفت: بله؛ اخیرا بازدیدی از زنان زندانی داشته‌ام و با آنها به گفت‌وگو پرداختم. 

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پایان گفت: با زنان بازداشتی در اغتشاشات اخیر گفت وگو کردم و در خصوص مشکلات برخی زنان زندانی قول پیگیری دادیم. معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری پیشنهاداتی به سازمان زندان ها برای تسهیل در آزادی برخی زنان زندانی ارائه کرده است. 

انتهای پیام