شهرخبر
گوناگون

قتل | قتل پسر جوان

ماجرای هولناک قتل پسر جوان توسط پدر با چاقو | پدر : پسرم معتاد بود وسایل خانه را می فروخت و خرج اعتیادش می کرد.

با تایید سلامت روان مرد میانسال که پسر معتادش را کشته و جسد وی را 4 روز در خانه نگه داشته بود ،وی با حکم قضایی به پرداخت دیه و زندان محکوم شد.

ماجرای هولناک قتل پسر جوان  توسط پدر با چاقو | پدر : پسرم معتاد بود وسایل خانه را می فروخت و خرج اعتیادش می کرد.

ماجرای هولناک قتل پسر جوان  توسط پدر با چاقو

با تایید سلامت روان مرد میانسال که پسر معتادش را کشته و جسد وی را 4 روز در خانه نگه داشته بود ،وی با حکم قضایی به پرداخت دیه و زندان محکوم شد.

رسیدگی به  پرونده قتل پسر جوان از 26 مرداد ماه سال ۱۴۰۰ آغاز شد .مردی با کلانتری ۱۱۰ شهدا تماس گرفت و گفت :چند روز است که از خانه همسایه مان  بوی تعفن  به مشام می رسد .چند بار من و سایر همسایه ها به مرد همسایه به نام نادر اعتراض کرده ایم و علت بو را از او جویا شدیم اما او مدعی است زباله ها در خانه اش انباشته شده و بوی تعفن ناشی از زباله هاست .

وی ادامه داد: اما ما به او مشکوک هستیم .او همیشه با پسر معتادش صدرا درگیر بود و حالا چند روز است صدای پسرش را نشنیده و او را ندیده ایم.

 با این تماس تلفنی مأموران کلانتری به آپارتمان مورد نظر در  خیابان پیروزی  تهران رفتند و به بازجویی از نادر پرداختند .

نادر60 ساله  که سعی داشت با دروغگویی هایش پلیس را گمراه کند به ناچار در را  برای ماموران گشود و ماموران پلیس با  جسد  متعفن پسر وی در  حمام  روبه رو شدند که شواهد نشان می داد چهار روز از مرگش گذشته است .

جسد پسر ۲۹ ساله با دستور قضایی به  پزشکی قانونی  منتقل شد  و پزشکی قانونی علت مرگ را خونریزی ناشی از بریدگی های جسم تیز به بدن اعلام کرد. مرد میانسال به قتل پسر جوان در بامداد 22 مرداد ماه اعتراف کرد .

وی گفت : پسرم مدتی بود به مواد مخدر معتاد شده بود به خاطر اعتیاد مدام با هم  درگیر  بودیم.من و همسرم چند بار از او خواستیم به کمپ ترک اعتیاد برود و مواد مخدر را را کنار بگذارد اما قبول نمی کرد.  تا اینکه آخرین بار با او درگیر شدم و در اوج عصبانیت چند ضربه قیچی به او زدم. من وقتی به خودم آمدم پسرم جان سپرده بود. به همین خاطر جسد او را به حمام بردم  و چند روز آن را نگه داشتم .نمیدانستم با جسد چه کار کنم که همسایه ها پلیس را مطلع کردند .

به دنبال اعترافات این پدر،وی  به بازسازی صحنه جرم پرداخت و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد .

وی با حکم قضایی به پرداخت دیه و زندان محکوم شد.اما حکم در دیوان عالی کشور تایید نشد و قضات دیوان عالی کشور خواستند تا سلامت روان این مرد بار دیگر بررسی شود.

به این ترتیب مرد میانسال بار دیگر به پزشکی قانونی معرفی شد.

وقتی کارشناسان پزشکی قانونی پس از معاینات بالینی،سلامت روان  نادر را تایید کردند وی بار دیگر در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

در جلسه دادگاه نادر در حالی که اشک می ریخت از قتل پسرش ابراز پشیمانی کرد و گفت: پسرم معتاد بود وسایل خانه را می فروخت و خرج اعتیادش می کرد.

به همین خاطر چند بار با هم درگیر شده بودیم و همسایه ها بارها صدای درگیری ما را شنیده بودند. آخرین بار درگیری میان ما بالا گرفت و من در اوج خشم چند ضربه قیچی به او  زدم اما از مرگ پسرم پشیمان هستم .باور کنید اصلا متوجه رفتارم نبودم و در آن لحظه حال عادی نداشتم.

با پایان دفاعیات این متهم،  قضات وارد شور شدند و وی را به پرداخت دیه و 5سال زندان محکوم کردند.

  
منبع: رکنا