شهرخبر

تیراندازی به سوی یک پایگاه نظامی آمریکایی در شرق سوریه

تیراندازی به سوی یک پایگاه نظامی آمریکایی در شرق سوریه

پایگاه ارتش متجاوز آمریکا در شرق سوریه مورد حمله مسلحانه با استفاده از سلاح‌های اتوماتیک قرار گرفت.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های سوریه اعلام کردند، افراد مسلح ناشناس صبح امروز شنبه، حمله‌ای را با استفاده از سلاح‌های خودکار به یک میدان نفتی در شرق سوریه که ارتش متجاوز آمریکا آن را در اشغال خود دارد، انجام دادند.

مهاجمان که هویت آنها مشخص نشده است، با سلاح‌های خودکار (سبک) به یکی از میادین نفتی تحت کنترل آمریکا و شبه نظامیان مزدورش که در نزدیکی پایگاه غیر قانونی‌اش در (میدان نفتی العمر) در دیر الزور واقع است، حمله کردند.

شاهدان اعلام کردند، شماری از افراد مسلح که سوار با موتورسیکلت بودند، به سوی میدان نفتی "ابو نوره" حمله کرده و با مزدوران ارتش آمریکا درگیر شدند.

گفتنی است میدان نفتی العمر بزرگترین میدان نفتی سوریه است که ارتش آمریکا بزرگترین پایگاه خود را در آن بنا نهاده است، در نزدیکی این میدان، میادین ابو نوره و میدان گازی کانیکو به عنوان میادین فرعی آن نیز تحت اشغال ارتش آمریکا قرار دارد.

این منابع تاکید کردند، مهاجمین با وجود پرواز بالگردهای اشغالگران موفق شدند، بدون تلفات از محل عقب نشینی کنند، در حالی که میزان خسارات و تلفات وارده مزدوران ارتش آمریکا نیز مشخص نشده است.

گفتنی است ارتش آمریکا 28 پایگاه نظامی آمریکای غیر قانونی و اعلام شده در شرق سوریه دارد.

انتهای پیام/*