شهرخبر

انتقاد شدید مجارستان از اظهارات مقام اروپایی درباره جنگ اوکراین

کدخبر: ۵۲۹۳۴۹
اقتصادنیوز: رئیس کمسیون امور داخلی اتحادیه اروپا طی هفته جاری اظهارات خصمانه متعددی را علیه روسیه مطرح کرده و گفته بود: برای پایان یافتن این بحران، پوتین باید شکست بخورد.
انتقاد شدید مجارستان از اظهارات مقام اروپایی درباره جنگ اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «تاماس منکزر» وزیر امور خارجه مجارستان روز جمعه خواسته اتحادیه اروپا مبنی بر ضرورت شکست روسیه در اوکراین را رد کرده و گفت که این اتحادیه نیازمند صلح و نه جنگی طولانی است.

«ایلوا ژوهانسون» رئیس کمسیون امور داخلی اتحادیه اروپا طی هفته جاری اظهارات خصمانه متعددی را علیه روسیه مطرح کرده و گفته که اتحادیه اروپا مصمم و متحد است که تا هر زمان  طول بکشد در کنار اوکراین باقی بماند.

این مقام اروپایی تاکید کرده است: «برای پایان یافتن این بحران، پوتین باید شکست بخورد».

منکرز با انتقاد شدید از سخنان ژوهانسون گفت: «این سخنان بسیار خطرناک بوده چون پایان بحران را با رویدادی نظامی مرتبط می‌کند که کسی نمی‌داند چه زمانی خواهد بود یا اینکه آیا اصلا روی خواهد داد یا خیر».

وی تاکید کرد: «این موضع حامیانه بروکسل از جنگ، به ادامه درگیری و رنج‌ها می‌انجامد. این بسیار خطرناک و غیرقابل قبول است».

منکزر بار دیگر بر موضع دولت مجارستان تاکید کرد و گفت: «ما نیازمند صلح فوری به جای جنگی طولانی مدت هستیم. صلح نیازمند آتش بس فوری و مذاکره است».

«ویکتور اوربان»،‌ نخست وزیر مجارستان نیز چندی پیش گفته بود: «ما نمی‌توانیم مثل کبک سرمان را زیر برف کنیم. ما باید با واقعیت روبرو شویم. اگر این وضعیت ادامه یابد، تحریم‌ها اروپا را تکان خواهد داد، اقتصاد این قاره به زانو در خواهد آمد و ممکن است جان مردم به خطر بیفتد و ظاهرا لازم است ما خودمان را برای یک جنگ طولانی مدت آماده کنیم.»

اتحادیه اروپا از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در ماه فوریه در اوکراین چندین دور تحریم را علیه روسیه اعمال کرده اما بوداپست مخالف سیاست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو بوده است.

حاصل این تحریم‌ها وخامت مشکلات در بازار سوخت و انرژی در اروپا و افزایش بی سابقه تورم و هزینه‌های معیشیتی بوده است.