شهرخبر

افزایش ابتلا به آنفلوآنزا در دانش آموزان این استان

افزایش ابتلا به آنفلوآنزا در دانش آموزان این استان

به گفته رییس گروه مبارزه با بیماری های واگیر و غیرواگیر مرکز بهداشت شهید یلندیان شهرستان قزوین، با توجه به بررسی میدانی و گزارش های مربوطه به مراکز خدمات جامع سلامت، موارد مراجعه دانش آموزان به این مراکز و بیمارستان ها به دلیل ابتلا به بیماری آنفلوآنزا افزایش یافته است.

به گزارش بهداشت نیوز،حسن خوبان با بیان این موضوع افزود: این بیماری در مرز هشدار جدی قرار گرفته است و در این زمینه، توجه بیش از پیش والدین و مسؤولان مدارس به رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی، بویژه استفاده از ماسک توسط دانش آموزان، از اهمیت بسیار بالایی در پیشگیری از بیماری دارد.

این مقام مسؤول اظهار کرد: اکنون که شیوع بیماری کرونا تحت مراقبت و کنترل نظام سلامت است؛ در صورت توجه نکردن به مراقبت های پیشگیرانه در خصوص بیماری آنفلوآنزا، بروز این بیماری موجب ایجاد همه گیری های شدیدی در سطح جامعه خواهد شد.

خوبان با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها، گفت: ضرورت دارد تمامی افراد در مکان های پُرتردد و در فضاهای سر پوشیده، ملزم به  رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک باشند و اگر فردی دچار علائم حاد سرماخوردگی با علائمی مانند: آبریزش بینی، عطسه و گلوردرد شد؛ در اسرع وقت، به نزدیک ترین مرکز خدمات جامع سلامت محل سکونت خود مراجعه کند و در صورت نیاز و با تشخیص پزشک از رفتن به محل کار یا تحصیل، خودداری کند.