شهرخبر

تولید آیفون ۱۴ پلاس متوقف شد

تولید آیفون 14 پلاس متوقف شد

شرکت اپل تولید آیفون ۱۴ پلاس را به خاطر عدم استقبال از سوی مصرف کنندگان متوقف می‌کند تا تقاضا برای این مدل دوباره مورد بررسی قرار بگیرد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت اپل تولید آیفون 14 پلاس را تنها چند هفته پس‌از آغاز فروش آن متوقف می‌کند. هدف اپل از این اقدام بررسی دوباره تقاضا برای این مدل است که به‌عنوان یک گزینه ارزان‌تر برای مدل‌های آیفون پرو معرفی‌شده بود اما صفحه نمایش بزرگ‌تری داشت. فروش این مدل از آیفون از هفتم اکتبر آغاز شده بود.

اپل اعلام کرده حداقل یک کارخانه تولید کننده در چین بلافاصله تولید قطعات آیفون 14 پلاس را متوقف می‌کند.

این اقدام در شرایطی صورت‌گرفته که بازار جهانی گوشی‌های هوشمند 9 درصد در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت‌به زمان مشابه در سال گذشته کوچک شده‌ و بالا رفتن تورم و ضعف اقتصاد دنیا هزینه‌کرد مصرف‌کنندگان را تحت تاثیر قرار داده‌است. قیمت آیفون 14 پلاس 899 دلار درنظرگرفته‌شده بود که باعث شد بسیاری از مصرف‌کنندگان به‌دنبال مدل‌ گران‌تر آیفون 14 پرو بروند چون تنها 100 دلار تفاوت قیمت بین آن‌ها وجود داشت.

به‌نظر می‌رسد آیفون 14 پلاس که به‌خاطر تاخیر در تولید، یک ماه دیرتر به بازار آمده بود چندان مورد استقبال قرار نگرفته‌است. ظاهرا فروش آیفون 14 و آیفون 14 پلاس کمتر از حد انتظار بوده اما تقاضا برای مدل‌های گران‌تر پرو بالاتر بوده‌است.

انتهای پیام/37