شهرخبر

سعیدی: وزارت کار نیازمند مدیر راهبردی است؛ چه مدیری راهبردی‌تر از مرتضوی؟

سعیدی: وزارت کار نیازمند مدیر راهبردی است؛ چه مدیری راهبردی‌تر از مرتضوی؟

نماینده مردم چابهار گفت: ما برای وزارت تعاون نیازمند یک مدیر راهبردی هستیم و چه مدیری راهبردی‌تر از مرتضوی؟ چند مدیر در کشور داریم که تمامی مراحل ترقی را بدون رانت طی کرده که یکی از آن‌ها مرتضوی است.

به گزارش خبرنگار حوزه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت و برنامه‌های سیدصولت مرتضوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن علنی مجلس به مدت هفت دقیقه به عنوان موافق صحبت کرد.

وی در سخنانش با اشاره صحبت‌های طغیانی نماینده مخالف وزیر پیشنهادی اظهار داشت: آیا آقای مرتضوی اهلیت لازم برای تصدی وزارت تعاون ندارد؟ اگر ایشان با آن سوابق درخشان مدیریتی اهلیت ندارد، پس چه کسی دارد؟ فرمودند که ایشان چه آشنایی با بانک دارد؟ آیا صرفاً یک بانک‌دار مشکلات کشاورزان را می‌فهمد؟

سعیدی تاکید کرد: ما برای وزارت تعاون نیازمند یک مدیر راهبردی هستیم و چه مدیری راهبردی‌تر از مرتضوی؟ چند مدیر در کشور داریم که تمامی مراحل ترقی را بدون رانت طی کرده که یکی از آن‌ها مرتضوی است.

 

وی با اشاره به سوابق مرتضوی گفت: معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در دوره ایشان تحول جدی پیدا کرد. مرتضوی همچنین ارتباط تنگانگی با رئیس‌جمهور دارد. او در جایگاهی نبوده که با اهرم استیضاح، سوال و... روبرو نباشد، اما بیش از 300 دیدار با نمایندگان داشته که این نشان از تعاملات ایشان است.

نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: آقای مرتضوی با پوست، گوشت و استخوان خودشان می‌داند که با تعامل با مجلس می‌توان مشکلات این وزارتخانه را رفع کرد. ایشان شناخت خوبی از مشکلات مردم در شهرستان‌های متفاوت دارند. علاوه بر دکتر قالیباف که اشراف خوبی به مسائل کشور دارند و بی‌بدیل است، ایشان نیز اشراف خوبی دارد. چه کسی مانند ایشان به استان‌ها سفر کرده است؟

وی عنوان کرد: آقای مرتضوی ارتباط شگفت‌انگیز و تنگاتنگی با آقای میرکاظمی و سازمان برنامه و بودجه دارد. کار کردن با آقای میرکاظمی آسان نیست. ما نیازمند مدیری شجاع، پاک و سالم هستیم. منتقدان آقای مرتضوی آیا نقطه سیاهی در عملکرد ایشان سراغ دارند؟

سعیدی ادامه داد: بخشی از جامعه هدف این وزارتخانه مردم حاشیه‌نشین، معلولان و... هستند. مدیر این مجموعه باید از خانواده زجرکشیده و روستایی باشد. آقای مرتضوی اینگونه است.

وی در مورد دیگر ویژگی‌های این وزیر پیشنهادی گفت: آقای مرتضوی توانایی تحلیل راهبردی از مسائل دارد. کاریزمای مدیریتی دارد. استخوان خرد کرده این عرصه است. در این شرایط کشور و با فرصت‌هایی که از دست داده‌ایم، ایشان می‌تواند بسیاری از چالش‌ها را برطرف کند. هر کس با ایشان کار کرده باشد به قدرت بالای مدیریت اجرایی ایشان واقف است.

نماینده چابهار عنوان کرد: وزارت تعاون پیچیده‌ترین وزارتخانه است. دولت مردمی رئیسی، یکی از مردمی‌ترین کارگزارانش را به خانه مردم معرفی کرده است. هیچ چیز نمی‌تواند مسیر مردم را منحرف کند. تنها آسیبی که می‌تواند ما را دچار چالش کند، فاصله گرفتن از آرمان‌های انقلاب  است که مهمترین آن عدالت است. با برنامه‌های جدی که آقای مرتضوی دارد، امیدواریم فاصله‌ها کمتر شود.

انتهای پیام/