شهرخبر
فلاحت پیشه:

هیچ کشوری بیش از روسیه، از تحریم اروپا علیه ایران خوشحال نمی شود/ تحویل پهپاد ایرانی را خود روسها منتشر کردند

کدخبر: ۵۲۸۵۳۸
اقتصادنیوز: حشمت الله فلاحت پیشه نماینده پیشین مجلس در گفت وگو با شرق به بررسی موقعیت ایران در بحران اوکراین پرداخت.
هیچ کشوری بیش از روسیه، از تحریم اروپا علیه ایران خوشحال نمی شود/ تحویل پهپاد ایرانی را خود روسها منتشر کردند

به گزارش اقتصادنیوز، این فعال سیاسی اصولگرا به روزنامه شرق گفت:  همان‌گونه که در برجام و مذاکرات هسته‌ای، روسیه برنده شد، در مسئله جنگ اوکراین هم باز این مسکو بود که پیروز شد. درخصوص ارسال پهپاد و دیگر تسلیحات ایرانی اتفاقا خود روسیه بخش عمده‌ای از این اخبار و ادعاها را مطرح کرد، نه ایران، کما اینکه هیچ‌گاه مقامات رسمی در جمهوری اسلامی ایران ارسال این تجهیزات و تسلیحات را به روسیه برای به‌کارگیری در جنگ اوکراین تأیید نکردند، ولی روسیه از همان ابتدا عنوان کرده بود که ما محموله‌های پهپادی را از ایران خریداری کرده‌ایم و آن را در جنگ اوکراین به کار بسته‌ایم.

حتی روس‌ها پا را فراتر گذاشتند و از نظر کیفی قدرت پهپادهای ایرانی را زیر سؤال بردند و عنوان داشتند که پهپادهای ایرانی کیفیت لازم و کارایی مدنظر روسیه را در جنگ ندارد. یعنی در همین مسئله هم روسیه برخورد نامناسبی با ایران داشت.

اکنون هم با اقدام اروپایی‌ها در تحریم ایران، بیش از همه این روسیه است که بسیار خوشحال است، چراکه مسکو با اقداماتش توانست در جنگ اوکراین یک شریک‌ و از دوشنبه هم یک شریک تحریم برای خود بتراشد و کشور دیگری را در کنار خود در لیست تحریم‌های مربوط به جنگ اوکراین اضافه کند.