شهرخبر

ترویج وقف نیازمند جهاد تبیین است

ترویج وقف نیازمند جهاد تبیین است

مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه ترویج وقف نیازمند جهاد تبیین است بر لزوم گفتمان سازی در این زمینه تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا، رضا معممی مقدم مدیرکل اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه آگاه سازی از عرصه های مهم ترویج وقف است، گفت: تبیین؛ اساس کار ترویج وقف است. وقتی ما با ذهن و دل مردم مواجهیم باید ذهن و دل آنها را قانع کنیم.

وی افزود: سازمان اوقاف و امورخیریه باید در دوره های سبک زندگی جایی برای آموزش و نهادینه سازی ترویج وقف بازکند. اگر نگاه ما به ترویج وقف ، نگاه فرهنگی و تبیینی نباشد موفق نخواهیم بود.

مدیرکل اجتماعی و مشارکت های سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: اینکه رهبری معظّم انقلاب بر جهاد تبیین تاکید کردند یعنی اینکه که تبیین واقعی جهاد ، تلاش و ممارست می خواهد از سویی ما در گام دوم انقلاب هستیم ، داشته ها و مزیت های زیادی داریم. لازم است در کنار شناسایی تهدیدها برای افزایش ظرفیت ها و داشته ها هم تلاش کنیم.

معممی مقدم همچنین تصریح کرد: ترویج وقف گفتمان سازی می خواهد به نظر من آن طور که باید و شاید برای ترویج وقف فعالیتهای تبیینی انجام نشده، نه اینکه اصلا نشده بلکه در خور شأن و گستره وقف نبوده است، گاهی ما شاهد مجاهدت تبیینی روحانیون، مثلا در وقف فاطمی هستیم که خیلی ارزشمند و نیاز امروز است اما اگر جنبه تبیینی وقف قوی بود ما با توسعه متوازن وقف در همه جنبه ها مواجه بودیم.

انتهای پیام