شهرخبر

خارج کردن ۲۳ لنز از چشم یک زن ۷۰ ساله پس از چند سال؛ فراموش کرده بودم لنزهارا درآورم! +تصاوی و ویدئو

یک زن سالخورده که حدود ۷۰ سال دارد پس از مراجعه به چشم پزشک به خاطر افزایش تدریجی تاری دید و درد شدیدی در چشمانش که غیرقابل تحمل شده بود، متوجه می شود که فراموش کرده است ۲۳ عدد لنزی را که در سال های اخیر به تدریج از آنها استفاده کرده را از چشمش خارج نکرده بود.

تلکس

به گزارش تازه‌نیوز، با وجود اینکه به سالمندان توصیه می‌شود، سالی یک‌بار برای معاینه به چشم پزشک مراجعه کنند، این زن دو سال بود که معاینه نشده بود. او به دکتر کاترینا کورتیوا، چشم پزشک اهل کالیفرنیا گفت که احساس می کند چیزی در چشم او وجود دارد که نمی تواند بیرون بیاید.

در ابتدا، دکتر کورتیوا فکر می کرد که بیمار یک تکه لنز تماسی شکسته یا مواد آرایشی در چشم خود دارد. اما زمانی که او از یک اسپکولوم برای باز نگه داشتن پلک بالا و پایین به طور همزمان استفاده کرد و از بیمار خواست که به پایین نگاه کند، متوجه لبه‌های چندین لنز که به هم چسبیده بودند، شد.

در آوردن لنز تماسی از چشم

دکتر کورتیوا گفت که در ۲۰ سالی که به عنوان اپتومتریست فعالیت می کرد، هرگز چیزی شبیه به آن ندیده بود. او گفت که این زن به مدت ۳۰ سال از لنزهای تماسی استفاده می کرده و بیمار خوش شانس بود که بینایی خود را از دست نداد یا دچار عفونت نشد.  دکتر آنها را بیرون کشید اما هنوز می‌توانست چیزهای بیشتری ببیند، بنابراین از دستیارش خواست تا از کار او فیلم بگیرد. پس از بیرون آوردن لنزها، چشم پزشک کالیفرنیایی آنها را جدا کرد و متوجه شد در مجموع ۲۳ عدد لنز در چشم زن بود.

او گفت که در تمام ۲۰ سال فعالیت خود هرگز چنین چیزی را ندیده است. بیمار فوراً احساس بسیار بهتری پیدا کرد، اما به همان اندازه حیرت زده شد.

این ویدئوی وحشتناک بلافاصله در فضای مجازی منتشر شد و چشم پزشکان اروپا، مکزیک و آمریکای جنوبی از آن برای هشدار دادن به مردم برای برداشتن لنزهای خود هر شب استفاده کردند.

لنزهای خارج شده

دکتر کورتیوا از بیمارش خواهش کرد که از لنزهای دوری کند و به چشمانش استراحت دهد. یک ماه پس از برداشتن لنزها، پزشک گفت که بینایی او به حالت عادی بازگشته و احساس بی نهایت بهتری دارد.

این چشم پزشک گفت که نمی داند چگونه بیمار در تمام این مدت فراموش کرده است که لنزها را دربیاورد، اما ممکن است به این دلیل باشد که او ۳۰ سال از لنز استفاده کرده و به وجود جسم خارجی در چشمش عادت کرده است.

دکتر کورتیوا گفت که سن او نیز ممکن است یکی از عوامل باشد، زیرا افراد مسن تر دارای گودی پلک بسیار عمیق تری هستند و به همین دلیل لنزهای تماسی سال ها بدون اینکه او را اذیت کنند در آنجا مانده اند.

منبع: روزیاتو