شهرخبر

حماس: نماینده زندانی ما در عربستان به زودی آزاد می‌شود

حماس: نماینده زندانی ما در عربستان به زودی آزاد می‌شود

حماس اعلام کرد حماس به زودی نماینده این جنبش را که چند سالی است در عربستان سعودی زندانی است، آزاد و از کشور اخراج می‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، یک منبع مسئول در جنبش حماس امروز یکشنبه اعلام کرد، سعودی‌ها به زودی محمد الخضری نماینده این جنبش را از زندان آزاد و به امان پایتخت اردن تبعید می‌کنند.

رسانه‌های فلسطینی به نقل از این منبع که نامش اعلام نشده افزودند محکومیت الخضری از 15 سال به 6 سال کاهش یافت و قرار بود، امروز آزاد شود اما به دلیل برخی مسایل اداری به فردا موکول شده است.

گفتنی است الخضری به همراه شماری از حامیان ملت فلسطین از جمله پسرش هانی در سال 2019 به علت ارتباط با جنبش حماس دستگیر و به زندان محکوم شد، شماری از همراهان او در این پرونده نیز آزاد و مستقیما از خاک عربستان اخراج شده‌اند.

همسر الخضری نیز سپتامبر گذشته از خاک عربستان اخرج شده و هم‌اکنون در امان به سر می‌برد.

به گفته برخی از فعالان مدافع حقوق بشر سعودی، خانم وجدان الشنطی همسر الخضری پیش از اخراج برای یک هفته در مرکز نگهداری خارجی‌ها در بازداشت شده بود و مسئولین سعودی به وی اجازه ندادند هیچ یک از وسایل و اسباب خود را از کشور خارج کند.

الخضری که نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در عربستان بود، توسط دادگاه به حمایت مالی از یک گروه تروریستی محاکمه و محکوم شده بود.

 انتهای پیام/*