شهرخبر

ائتلاف سعودی پس از هشت سال سرانجام به صنعاء رسید اما با هواپیمای غیرنظامی!

ائتلاف سعودی پس از هشت سال سرانجام به صنعاء رسید اما با هواپیمای غیرنظامی!

اعلام سفر رسمی یک هیئت سعودی به صنعاء برای مذاکره با جنبش انصارالله هر چند با محوریت اسرا نشان می‌دهد که متجاوزان سعودی پس از هشت سال تجاوزات نظامی بیهوده توانستند به صنعاء برسند اما با هواپیمای غیرنظامی.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سعودی‌ها که فهمیدند هرگز قادر به درهم شکستن مقاومت ملت یمن و نمایندگان آنها در صحنه میدانی و نبرد مستقیم نیستند، در نهایت مجبور شدند برای رسیدن به صنعاء از هواپیمای غیرنظامی استفاده کنند.

همزمان با سفر هیئتی از سوی جنبش انصارالله به ریاض، هیئت سعودی هم به صنعاء سفر کرده بود که موضوع اصلی سفر این دو هیئت، مسئله اسیران اعلام شده است به طوری که «عبدالقادر المرتضی»، رئیس کمیته اسرا در جنبش انصار الله یمن در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشته بود، در چارچوب سازوکار مربوط به راستی آزمایی نتایج نخستین مرحله آزادی اسرا که آخرین دور آن در عمان برگزار و بر سر آن توافق شد، یک هیئت فنی از کمیته اسرا عازم عربستان شده است.

به گفته وی، متقابلاً یک هیئت فنی سعودی برای راستی‌آزمایی اسامی و مطابقت آنها با واقعیت وارد صنعا شده و این موضوع هیچ ارتباطی با هیچ بحث یا گفت‌وگوی سیاسی دیگری ندارد.

یمنی‌ها اخیرا رزمایش نظامی باشکوه و بی‌سابقه‌ای را برگزار کردند که نشان دهنده افزایش توانمندی دفاعی و نظامی آنها با وجود هشت سال نبرد نابرابر با ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی و مزدورانشان بود.

انتهای پیام/