شهرخبر

۱۲۹ سالن تا پایان مهر بهره‌برداری می‌شود

129 سالن تا پایان مهر بهره برداری می‌شود

محمدرضا فرجی عنوان کرد: در طول یک‌ سال گذشته حدود ۱۸ سینما به ناوگان سینمایی کشور افزوده و باعث شده است حدود ۴۰درصد در این حوزه افزایش داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا فرجی مدیرکل توسعه فناوری، سینمایی، سمعی و بصری با ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌شده دراین حوزه گفت: در طول سال‌های اخیر سعی شده است سالن‌های نمایشی فیلم را مخصوصاً در شهرهای محروم، کم‌برخوردار و شهرهایی که سالن سینما نداشتند و از این رسانه فرهنگی محروم بودند، افزایش دهیم.

وی سالن‌سازی را از اهداف مهم حوزه کاری خود عنوان و تصریح کرد: در طول یک‌ سال گذشته حدود 18 سینما و 106 سالن سینما به ناوگان سینمایی کشور افزوده شده است که حدود 40 درصد در این حوزه افزایش داشتیم و این سالن‌ها بیشتر در مناطقی ساخته شده که نیاز فرهنگی آن مناطق بوده است.

این مدیر سینمایی با توضیح اینکه سیاست کلی سازمان سینمایی افزایش کمّی و کیفی سالن‌های سینمایی در مناطق مختلف کشور است، گفت: ما سعی کردیم در طول سال با هماهنگی «سینما شهر»، تجهیزات سمعی و بصری سینماهای کشور را فراهم کنیم و کیفیت آن را بالا ببریم که در این خصوص تجهیزات 15 سینما به‌روزرسانی شده است، از سوی دیگر با توجه به شفاف‌سازی و قانون‌گرایی که در دستور کار سازمان سینمایی قرار گرفته است، متقاضیان زیادی برای ساخت سالن‌های سینما درخواست داده‌اند.

وی یادآور شد: ما سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را تشویق می‌کنیم در مناطق نیازمند به سالن، طرح‌های خودشان را اجرا کنند، در این خصوص ما مجوز بیش از 23 پردیس سینمایی را صادر کردیم که این پردیس‌ها در مراحل مختلف آماده‌سازی قرار دارند، علاوه بر این تا پایان مهر حدود 23 سالن سینمایی به 106 سالنی که از قبل آماده کرده بودیم، اضافه خواهند شد که مجموع سالن‌های ساخته‌شده در یک‌ سال گذشته به 129 سالن خواهد رسید.

فرجی در پایان درباره تجهیز و به‌روزرسانی سالن‌های سینما گفت: در طول یک سال گذشته اولین پردیس سینمایی در شهر پرند افتتاح شد، همچنین در این مدت تجهیزات حدود 30 سالن سینما به‌روزرسانی شده است، یعنی هم به وضعیت خود سالن مثل پرده سینما، کیفیت، صندلی و غیره هم به مسایل دیگری مثل ارتقای تجهیزات صدا و سایر ملزوماتی که نیاز به بازسازی داشتند، پرداخته شده است.

انتهای پیام/+