شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ملی‌پوشان

ملی‌پوشان گلف پیش از اعزام به جام سینگا چه گفتند؟

ملی‌پوشان گلف پیش از اعزام به جام سینگا چه گفتند؟

تیم منتخب سه نفره ایران بیست و چهارم مهرماه به جام سینگای تایلند اعزام شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم منتخب سه نفره ایران بیست و چهارم مهرماه به جام سینگای تایلند اعزام شد. رقابت‌هایی که حدود یکصد سال قدمت دارد و از جام های معتبر آسیا و دارای رنکینگ جهانی به شمار می رود.

تمرین+تیم+ملی+گلف

سجاد کرم‌پور، عضو تیم ملی گلف ایران در خصوص میزان آمادگی خود برای شرکت در جام سینگا اظهار داشت: پیشتر قرار بود در رقابت های جهانی فرانسه شرکت کنیم که به دلیل عدم صدور ویزا این سفر کنسل شد. با رخ دادن این اتفاق مسئولان وزارت ورزش و فدراسیون تصمیم گرفتند برای حفظ انگیزه ملی پوشان شرایط حضور تیم ملی در مسابقات سینگا را فراهم کنند که خوشبختانه همه کارها انجام شده و تیم سه نفره ما عازم این رویداد خواهد بود.

وی با گلایه از نبود زیرساخت‌های لازم در ایران گفت: با توجه به تمریناتی که برای مسابقات جهانی انجام داده بودیم در حال حاضر شرایط خوبی برای شرکت در مسابقات تایلند داریم اما در حقیقت نبود زیرساخت های کافی یک چالش جدی برای ماست. در ایران زمین استاندارد گلف وجود ندارد که قاعدتا این موضوع در کسب نتیجه بی اثر نیست.

تمرین+تیم+ملی+گلف

ابراهیم نوری دیگر ملی‌پوش اعزامی به این مسابقات به خبرنگار برنا گفت: خوشبختانه تمرینات خوبی را سپری کردیم و تیم شرایط روحی خوبی دارد. سطح کیفی مسابقات بالاست چرا که اکثر قدرت های آسیا در گلف در این مسابقات حاضر هستند. چین، ژاپن، مالزی و حتی خود تایلند جزو کشورهای مطرح در این رویداد به شمار می روند که برای ما هم حریف جدی خواهند بود.

وی افزود: متاسفانه در کشورمان برای گلف یک زمین استاندارد وجود ندارد که بتوانیم تمرین مناسبی داشته باشیم بنابراین شرایط یکسانی با رقبا نداریم. امیدوارم مسئولین ورزش کمک کنند تا بتوانیم در این راستا یک قدم مهم برای جامعه گلف برداریم.

تمرین+تیم+ملی+گلف

محمد شیخ‌زاده نفر سوم تیم ملی برای حضور در جام سینگا با یادآوری اینکه از دست دادن مسابقات جهانی به دلیل کم کاری کشور میزبان انگیزه تیم را برای دیگر مسابقات کاهش داد، گفت: دوست داشتیم بعد از سال ها دوری در مسابقات جهانی شرکت کنیم که نشد ولی جای تشکر دارد فدراسیون این مسابقات را جایگزین کرد تا تلاش ها و تمرینات یک سال اخیر ملی پوشان بی نتیجه نمایند.

شیخ‌زاده اضافه کرد: گلف ایران پتانسیل خوبی دارد به ویژه از زمان حضور آقای عزیزی شاهد اتفاقات خوبی در این رشته هستیم. برای مثال مسابقات لیگ ایران تقریبا هر ساله با استقبال خوبی برگزار می شود گاها باشگاه‌های خصوصی هم به خاطر علاقه شان به این رشته در مسابقات شرکت می کنند اما هنوز ما به دلیل نداشتن زمین مناسب در شرایط برابر با رقبا نیستیم. گلف ایران برای پیشرفت نیاز به یک زمین استاندارد دارد که نیازمند حمایت مسئولین است.

انتهای پیام