شهرخبر

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس:

وحدت شیعه و سنی رمز اقتدار کشور است

وحدت شیعه و سنی رمز اقتدار کشور است

شیراز - نایب رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی وحدت بین شیعه و سنی را رمز اقتدار کشور عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم عزیزی جمعه شب در جمع هیأت امنای مسجد فاطمه زهرا (س) برادران اهل سنت شیراز ضمن تبریک هفته وحدت و تاکید بر وحدت و برادری همه مسلمانان اظهار داشت: مشترکات میان شیعه و سنی آنقدر فراوان است که جایی برای اختلافات جزئی باقی نمی‌گذارد.

او افزود: برای داشتن کشوری مقتدر و قدرتمند نیازمند امنیت، کار، تلاش، برنامه ریزی و دهها مؤلفه دیگر هستیم که همه اینها در سایه وحدت و عدم تفرقه به دست می‌آید.

نایب‌رئیس اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در استان فارس وحدت شیعه و سنی مثال زدنی است که این نشان از عمق نگاه دینی، فرهنگ بسیار مترقی اهالی این استان مهم و استراتژیک است.

رئیس فراکسیون جنوب کشور مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه‌های بزرگ و کلان استان فارس نیز گفت: اگر در سایه وحدت و همدلی نبود، امروز شاهد پروژه‌های بزرگ و اثرگذاری چون خط انتقال آب، پرپیلن، ایجاد بزرگراه، آزادراه، خط ریلی و… در استان نبودیم که به فضل خدا با جدیت دنبال شده است.

عزیزی با اشاره به سال‌های خدمت به عنوان استاندار و معاون استاندار در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان نیز گفت: اهل سنت ما در کنار برادران شیعه، ماندگارترین صحنه‌های وحدت و برادری را در تمام عرصه‌ها رقم زدند و کشور از قبل این وحدت در ریل توسعه و پیشرفت حرکت کرده است.

عزیزی همچنین گفت: هر فرد یا گروهی که بخواهد بر طبل اختلاف میان شیعه و سنی بکوبد، باید با بصیرت و درک صحیح از شرایط، مقابل این حرکت‌های سخیف ایستاد و فریب دشمن را نخورد.

نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: همیشه اعتقاد داشته ام باید از کارهای کوچک و سطحی پرهیز، و کارهای بزرگ و کلان را برای استان دنبال کنیم فارغ از اینکه اهل چه شهر و منطقه‌ای باشیم و این نگاه بزرگ موجب خواهد شد که کشور به قله‌های پیشرفت و ترقی برسد.

در ابتدای این نشست اعضای هیأت امنای مسجد نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را با ابراهیم عزیزی نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی مطرح کردند.