شهرخبر

بایدن: از واکنش‌ها به فوت مهسا امینی حیرت کردم/ در کنار زنان ایران ایستاده‌ام

بایدن: از واکنش‌ها به فوت مهسا امینی حیرت کردم/ در کنار زنان ایران ایستاده‌ام

ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا که به سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه داده با دخالت در امور داخلی کشورمان مدعی شد که در کنار زنان ایران ایستاده است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در ادامه مداخلات واشنگتن در امور داخلی ایران بار دیگر به حمایت از ناآرامی‌های اخیر در ایران پرداخت و گفت که از میزان واکنش ایرانی‌ها به فوت مهسا امینی حیرت‌زده شده است.

بایدن که در یک جلسه در دانشگاهی در کالیفرنیا سخنرانی می‌کرد، همچنین مدعی شد که این اتفاق چیزی را در ایران بیدار کرده است که تا مدت‌های بسیار بسیار طولانی خاموش نخواهد شد.

وی در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه خود تاکید کرد که ایالات متحده در کنار زنان ایران ایستاده است.

بنابر این گزارش، در میان افراد حاضر در این جلسه تعدادی ایرانی نیز حضور داشتند که پلاکاردهایی با شعارهای مرتبط با حوادث اخیر در ایران در دست داشتند. رئیس جمهور آمریکا خطاب به آنها گفت: از شما به دلیل صحبت کردن تشکر می‌کنم.

وی به تکرار ادعاهای واشنگتن علیه کشورمان پرداخت و با اعلام حمایت از حقوق زنان از دولت ایران خواست تا به آنچه سرکوب اعتراضات در ایران عنوان کرد، پایان دهد.

به گزارش ایسنا، دولت و مقامات آمریکایی در روزهای اخیر به شدت تلاش کرده‌اند به بهانه‌های مختلف و از هر طریقی که می‌توانند به ناآرامی‌ها در ایران دامن بزنند و از اغتشاشات در کشورمان و ایجاد خشونت حمایت کرده‌اند.

رئیس جمهور آمریکا پیشتر نیز در بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از این ناآرامی‌ها گفته بود که ایالات متحده تحریم‌هایی را علیه افرادی که به ادعای او در سرکوب اعتراضات دخیل هستند، اعمال خواهد کرد.

311311