شهرخبر

کوروش برمک:

پرسپولیس باید با دو مهاجم بازی کند/ بی صبرانه منتظر حضور یک بازیکن در ترکیب اصلی هستم

مهاجم سال های نه چندان دور پرسپولیس معتقد است مهدی عبدی مهاجم نیمکت نشین این تیم بیشتر می تواند به سرخپوشان تهرانی کمک کند.

پرسپولیس باید با دو مهاجم بازی کند/ بی صبرانه منتظر حضور یک بازیکن در ترکیب اصلی هستم

خبرورزشی، کوروش برمک با بیان این جمله گفت: به نظر من پرسپولیس از لحاظ سازماندهی دفاعی در فصل جاری بسیار خوب عمل کرده است. این تیم بهترین خط دفاع را در اختیار دارد اما به نظر من باید با دو مهاجم بازی کند.

وی ادامه داد: پرسپولیس در ۹ بازی گذشته فقط ۹ گل به ثمر رسانده است. آمار یک گل زده در هر بازی برای تیم بزرگ و پرطرفدار پرسپولیس نمی تواند آمار خوبی باشد. بنابراین به نظر می رسد اگر این تیم به جای استفاده از ۵ هافبک و یک فروارد با ۴ هافبک و دو مهاجم بازی کند می تواند آمار گلزنی اش را بالا برده و تماشاگرپسندتر شود.

مهاجم سابق پرسپولیس ضمن تعریف از مهدی عبدی اضافه کرد: یکی از بازیکنانی که می تواند در بحث گلزنی به پرسپولیس کمک کند مهدی عبدی است. من کنار تیم پرسپولیس نیستم و دقیقا نمی دانم مشکل این مهاجم با استعداد چیست؟ اما می دانم او فصل گذشته بدون پنالتی بهترین گلزن تیمش بوده است. فراموش نکنید منشا آقای گل لیگ بیست و یکم هم ۷ یا ۸ گل اگر اشتباه نکنم از روی نقطه پنالتی زد. به اعتقاد من یحیی گل محمدی بهترین فردی است که می تواند به مهدی عبدی کمک کند. او مهاجمی است که روی زمین و هوا خوب است و یک مقدار شاید دوندگی اش کم باشد و خوب مدافعان و گلر حریف را پرس نکند. این مشکل هم با تمرینات اختصاصی قابل حل است.

برمک درمورد یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته دو مهاجم خارجی پرسپولیس نیز گفت: لوکادیا گران ترین بازیکن پرسپولیس است که ۵ گل زده و نشان داده که این تیم پولش را دور نریخته است. او می توانست تعداد این گل ها را بالاتر هم ببرد به شرط آن که یک مهاجم مکمل کنار خودش می دید و هافبک های تیم هم او را بیشتر و بهتر تغذیه می کردند. به نظر می رسد این مهاجم هلندی در خط حمله پرسپولیس تنها باشد و اگر یک مهاجم مکمل خوب کنار دستش بازی کرده و فضاسازی کند، یورگن لوکادیا به راحتی آقای گل لیگ برتر خواهد شد. قضیه شیخ دیاباته اما یک مقدار متفاوت است. ما هنوز این مهاجم اهل مالی را در زمین بازی رسمی ندیدیم و من فقط شنیدم در بازی دوستانه مقابل پیکان به زمین رفته است. من دقیق نمی دانم مصدومیت او از چه ناحیه ای بوده و چرا در پایان هفته نهم هنوز یک دقیقه هم برای پرسپولیس بازی نکرده است ولی هر چه هست انتظار می رود یک مهاجم یا بازیکن خارجی وقتی به کشور دیگری می رود سالم، سلامت و البته تأثیرگذار باشد. بی صبرانه منتظر اولین بازی ثابت شیخ دیاباته در پرسپولیس هستیم.

برمک در پایان در خصوص بازی پرسپولیس و ملوان در انزلی نیز خاطرنشان کرد: ملوان در انزلی همیشه ملوان است. احتمالا این بازی بدون تماشاگر برگزار می شود اما باز تکرار می کنم ملوان در انزلی تیم متفاوتی است و اصلا و ابدا نباید این تیم ریشه دار را دست کم گرفت. البته مطمئن هستم یحیی گل محمدی به عنوان یک سرمربی با تجربه این موضوع را با شاگردانش درمیان گذاشته است. انشالله پرسپولیس بتواند از ورزشگاه انزلی هم با پیروزی خارج شده و جایگاه خود در صدر جدول را تثبیت کند.