امام جمعه قم: حادثه فوت این دختر ممکن است در هر جایی رخ دهد؛ قانون باید حرف آخر را بزند

امام جمعه قم گفت: انقلاب اسلامی در معرض آزمون های بزرگتر از حوادث اخیر قرار می گیرد، اما ملت ایران این مسیر را با قامتی استوارتر ادامه می دهد.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن میلاد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ص) اظهار داشت: خدا می‌فرماید، پیامبری از جنس خودتان آمده که در تمامی سختی‌ها او هم دغدغه مند است و وظیفه او راهنمایی مردم به سمت سعادت است و در این زمینه حریص است تا مردم بیشتری دیندار شوند و اگر مردم آن زمان جایگاه پیامبر را می‌دانستند با او اینگونه برخورد نمی‌کردند.

توضیحات محمود کریمی درباره حضور برخی بانوان کم‌حجاب در هیئت+فیلم

خطیب جمعه قم ابراز داشت: اخلاق پیامبر موجب شد تا افراد زیادی گرد او جمع شوند و تا آخر تاریخ نیز پیامبر اسلام الگوی بشریت است.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: از ویژگی‌های پیامبر این بود که احساس راحتی نمی‌کرد و همواره به فکر کردم بود و مدال افتخار دیگر پیامبر این بود که با عنایت خدا، لسان او نرم شد و مردم وقتی با او حرف می‌زدند به سمتش جذب می‌شدند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه با تبریک میلاد امام جعفر صادق (ع) ابراز داشت: مذهب ما به مذهب جعفری شناخته می‌شود؛ چرا که در آن زمان عده‌ای دین خدا را بازیچه گرفتند و امام تصمیم می‌گیرد که باید نخبه پروری کند تا جامعه خدا باور شود.

وی گفت: امام صادق (ع) فرمود شیعه واقعی در زبان و عمل، ما را الگوی رفتاری خود قرار می‌دهد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به هفته وحدت عنوان داشت: مقصود وحدت این نیست که سنی باید شیعه شود و یا برعکس، بلکه باید توجه کنیم که امت اسلامی امروز با استکبار مواجه است که اگر این اتحاد و وحدت در بین امت اسلام وجود داشت امروز فلسطین و یمن تنها نبودند و اموال آنان به غارت نمی‌رفت و اسلام به عنوان قدرتی در دنیا شناخته می‌شد که متأسفانه دشمنان در این سال‌ها جنگ بین سنی و شیعه و جنگ بین شیعه و شیعه راه می‌اندازند تا این امر محقق نشود.

امام جمعه قم افزود: این کنفرانس وحدت نباید به یک بیانیه خلاصه شود و باید کاری عملی و اجرایی کرد و بیداری لازم در جهان اسلام رخ داد.

وی با اشاره به در پیش بودن سالروز ورود حضرت معصومه (س) به قم ابراز داشت: امروز به برکت حضرت معصومه (س) از سراسر عالم افرادی به قم می آیند تا با معارف اسلامی آشنا شوند و به کشور خود منتقل کنند.

وی ادامه داد: امروز حوزه علمیه روز به روز به برکت حضرت معصومه (س) در نشر معارف اسلامی عمل می‌کند.

وی با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: قبل از اینکه مسئله فوت این دختر را مطرح کنیم باید به طراحی‌ها و نقشه دشمنان قبل از این اشاره کنیم و آنان از این فرصت استفاده کردند و در نهایت اقدامات اخیر صورت گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: کشورهای اروپایی سر میز مذاکره برجام می‌نشینند و در کنار آن برای نابودی اسلام و انقلاب تلاش می‌کنند.

وی عنوان داشت: ملت ایران برای حفظ کشور و ارزش‌ها شهید داده است تا وجبی از این کشور از دست نرود.

وی با بیان اینکه حادثه فوت این دختر ممکن است در هر جایی رخ دهد افزود: قانون باید حرف آخر را بزند که برخی‌ها عجولانه بدون آنکه بررسی‌های لازم در این حادثه صورت گیرد مجموعه نظام را در این زمینه زیر سوال بردند.

آیت الله حسینی بوشهری تاکید کرد: انقلاب اسلامی در معرض آزمون‌های بزرگ‌تر از این قرار می‌گیرد اما بر این باور هستیم ملت ایران این مسیر را با قامتی استوارتر ادامه می هد.

وی خطاب به مسئولان گفت: این حوادث ممکن است بیاید و برود اما این بدان معنا نیست که مسئولان از وظیفه اصلی خود غافل شوند و رضایت مردم برای حفظ انقلاب نقش کلیدی دارد و دیدیم که ملت ایران با چه صلابتی به میدان آمدند که این حضور بدین معنا است که ملت با وجود مشکلات هر جا که دشمن، کشور و نظام را مورد هدف قرار دهد آرام نمی‌گیرد.