شهرخبر

محمدرضا بیک، لژیونر جوان والیبال ایران انگیزه های زیادی برای دعوت شدن به تیم ملی دارد.

 محمد رضا بیک یکی لژیونرهای والیبال ایران محسوب می شود که بعد از یک دوره حضور در لیگ پرتغال در این فصل تصمیم گرفته برای باشگاها آکاوالی در لیگ فنلاند توپ بزند. اتفاقا بیک در دو بازی اول نمایش های درخشانی داشته و در مجموع 31 امتیاز برای تیمش کسب کرده است.

در همین راستا گفت و گویی با این لژیونر جوان والیبال ایران ترتیب دادیم که در اینجا مشروح صحبت های محمدرضا بیک با ورزش سه را می خوانید.

 

*به این دلایل آکاوالی را انتخاب کردم
من پارسال چند پیشنهاد داشتم اما با مدیر برنامه‌ام که صحبت کردم به این نتیجه رسیدیم که به آکاوالی بیایم. این تیم سال گذشته در فنلاند سوم شده بود. قرارداد یک‌ساله ای با این تیم دارم. تیم بسیار خوبی است و امکانات بسیار بالایی دارد. از نظر مالی هم برای من خوب بود و از همه مهمتر اینکه این تیم در چلنج کاپ اروپا حضور دارد و این مسئله برای من اهمیت زیادی دارد. یک ایرانی هم به نام علی فضلی در اینجا حضور دارد و به طور کلی همه اینها دست به دست هم داد تا آکا والی را انتخاب کنم.

*آقای عطایی اینطور فکر نکنند
لیگ فنلاند یکی دو لول از لیگی که پارسال بازی می‌کردم یعنی پرتغال بالاتر است. نباید آقای عطایی اینطور فکر کنند که لیگ فنلاند خیلی سطح بالایی ندارد. ما خیلی لژیونر نداریم. من پارسال پنجمین دریافت کننده لیگ پرتغال شدم. لیگ پرتغال خیلی قوی نبود اما آنقدر هم ضعیف هم نبود. من خیلی تلاش کردم و پنجمین دریافت کننده آن لیگ شدم و توقع داشتم که به تیم ملی دعوت شوم. با این حال بنا به دلایل شخصی سرمربی که فکر کرده لیگ ضعیف بوده دعوت نشدم اما واقعاً اینطور نبوده است.

*در فوتبال از لیک درجه دو و سه بازیکن دعوت می‌کنند
خدا را شکر امسال شرایط بسیار خوب است و ما سه بازی انجام دادیم و در هر سه آنها پیروز شدیم. خود من هم خیلی خوب بازی کردم و امیدوارم که بتوانم نظر کادرفنی را جلب کنم و امسال نگاه بیشتری به ما داشته باشند. ما در همین فوتبال خیلی از بازیکن ها را داریم که در لیگ بلژیک و کرواسی بازی می کنند. مگر می توان گفت آنها سطح فنی خوبی ندارد و نباید به تیم ملی دعوت شوند. از لیگ های درجه دو و سه به تیم ملی بزرگسالان فوتبال دعوت می شوند.

*من را دعوت کنید، اگر بد بودم خط بزنید
شما نگاه کنید که این بازیکن چند سالش است که رفته و لژیونر شده و اینقدر خوب بازی می کند. حداقل اینکه من را دعوت کنند و اگر بد بودم خط بزنند. خدا را شکر که امسال ما به لیگ بهتری آمدیم. من پیشنهادات دیگری هم داشتم اما همانطور که گفتم مهم‌تر از همه این بود که آکا در چلنج کاپ حضور دارد.

*تیم ملی و المپیک سقف آرزوهای من است
سقف آرزوهای من این است که به تیم ملی بزرگسالان برسم و به المپیک بروم و تا جایی که می شود پیشرفت کنم و بتوانم بهترین باشم و در بهترین تیم ها بازی کنم. قطعاً به حضور در لیگی مثل ایتالیا هم فکر می کنم. من پله پله جلو می روم و می توانستم به همان لیگ ایتالیا هم بروم اما اگر آن جا می‌رفتم ذخیره می شدم و نمی خواستم این اتفاق بیفتد. در آخر تشکر می‌کنم از مدیر برنامه‌ام و فدراسیون والیبال ایران و شخص آقایان داورزنی و تقوی و خانم حسابی به خاطر زحماتی که برای ما می‌کشند.