شهر خبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#ترکیه#خیابانی#مسلمانان

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت : باید بپذیریم در برخی بخش‌ها از جمله نسبت به جوانان کوتاهی کردیم / اگر کسانی اعتراض دارند ، راهش اغتشاش خیابانی نیست

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت : باید بپذیریم در برخی بخش‌ها از جمله نسبت به جوانان کوتاهی کردیم / اگر کسانی اعتراض دارند ، راهش اغتشاش خیابانی نیست

ایسنا نوشت:آیت‌الله رمضانی به برنامه دشمنان برای تبدیل ۵۶ کشور مسلمان جهان به ۲۰۰ کشور کوچک تجزیه یافته اشاره و اظهار کرد: هدف از این تجزیه، تضعیف قدرت مسلمانان برای به استعمار کشیدن آن‌هاست؛ دشمن این سیاست را در عراق، ترکیه و ایران دنبال کرده و می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی هیچ وقت از خط قرمزهای خود یعنی پرچم، اسلام و ارزش‌های اسلامی عبور نمی‌کند، گفت: ما باید بپذیریم که در برخی بخش‌ها از جمله نسبت به جوانان کوتاهی کردیم.

آیت‌الله رضا رمضانی در مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) که به همت هیئت متوسلین به ائمه اطهار(ع) شهرستان رشت در مسجد آفخرا این شهر برگزار شد، ضمن تبریک عید میلاد، اظهار کرد: مسلمانان باید مطالعه دقیق و عمیق نسبت به سیره و سنت رسول اکرم(ص) داشته باشند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه درست فهمیدن دین، دین‌گریزی را بی‌معنا می‌کند، خاطرنشان کرد: کسانی که از دین فاصله می‌گیرند، دین را درست نشناخته‌اند؛ همه ارزش‌های اخلاقی در دین وجود دارد و انقلاب اسلامی نیز برگرفته از همین ارزش‌ها است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تاکید بر اینکه مسئولین باید تلاش کنند تا مشکلات معیشتی مردم حل شود، اظهار کرد: گاهی ممکن است در بخشی ناکارآمدی وجود داشته باشد، پس باید دنبال یک نهضت خدمتگزاری برای حل مشکلات باشیم.

رمضانی با اشاره به اینکه بحث مطالبه‌گری در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی باید به صورت تخصصی مطرح شود، تصریح کرد: در قانون اساسی به مطالبه‌گری اصناف و اقشار مختلف از جمله بازرگانان، دانشجویان، تجار و... از مسئولین اشاره شده است؛ این همان اعتراض مدنی به شکل قانونی است.

وی به برنامه دشمنان برای تبدیل ۵۶ کشور مسلمان جهان به ۲۰۰ کشور کوچک تجزیه یافته اشاره و اظهار کرد: هدف از این تجزیه، تضعیف قدرت مسلمانان برای به استعمار کشیدن آن‌هاست؛ دشمن این سیاست را در عراق، ترکیه و ایران دنبال کرده و می‌کند.

رمضانی با اشاره به اینکه دشمن با تشکیل داعش به دنبال ضربه به جهان اسلام و ایران بود، گفت: رشیدمردانی چون سردار سلیمانی و همدانی‌ها در مقابله با داعش، برای همه ملت‌های مسلمان افتخار آفریدند.

وی با بیان اینکه دشمن از نظر فرهنگی هزینه‌های زیادی کرده و فضای مجازی را کاملا به دست گرفته‌ است، گفت: در جریان حادثه اخیر نیز عده‌ای با هدایت فضای مجازی به خیابان آمدند. رمضانی با اشاره به اینکه مرز اعتراض و اغتشاش باید از هم جدا شود، تاکید کرد: باید برای بیان اعتراض افراد، بستری در جامعه فراهم کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه نظام اسلامی یک قدرت منطقه‌ای است و تکلیف اغتشاشگران کاملا روشن است، گفت: اغتشاشگران به دنبال ناامنی در جامعه هستند و هر چیزی را بهانه می‌کنند.

وی در ادامه به فعالیت رسانه‌های معاند در حوادث اخیر اشاره و اظهار کرد: شبکه ایران اینترنشنال با سرمایه سعودی و محتوای اسرائیلی و شبکه‌های بی‌بی‌سی فارسی و منوتو در این آشوب حضور داشتند و هزاران خبر دروغ، منتشر کردند.

رمضانی اضافه کرد: رسانه‌های معاند، جمعیت‌های میلیونی مثل اجتماع بزرگ اربعین را پوشش نمی‌دهند، ولی وقتی ۱۰۰ نفر یکجا جمع می‌شوند، به صورت گسترده رسانه‌ای می‌کنند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری به مسئله حجاب و گشت ارشاد اشاره و خاطرنشان کرد: حجاب امر واجبی است که در قرآن آمده و همه فقها به وجوب آن به عنوان یک حق اجتماعی تاکید دارند.

وی اظهار کرد: حجاب در جمهوری اسلامی یک قانون است، حالا اگر کسانی اعتراض دارند، راهش اغتشاش خیابانی و درآوردن چادر از سر زن مسلمان نیست، بلکه باید در جلسات تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.

رمضانی با بیان اینکه بیش از ۳۰ دستگاه متولی امر حجاب و عفاف در جامعه هستند و موضوع مهم در این بخش کار فرهنگی و تربیتی است، گفت: کار تربیتی و تعلیمی باید غیر از جناح بازی‌های سیاسی باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه نیروی انتظامی حافظ امنیت کشور است، تصریح کرد: اینکه به پلیس حمله کنند، سرش را ببرند و یا جوان بسیجی ۱۵ ساله را به فجیع‌ترین وضع به شهادت برسانند، بسیار دردناک است.

وی با بیان اینکه خیلی روشن و بدیهی است که دشمن پشت این قضایا بوده و حالا حافظان امنیت مظلوم واقع شده‌اند، گفت: اینکه اشکالی مثلا در گشت ارشاد وجود داشته باشد، آیا باید شهر را آتش بزنند و تمام این رسانه‌ها هم بسیج شوند؟!

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: طی سال گذشته، ۴۰۰۰ زن در آمریکا کشته شدند؛ در آلمان نیز حملات متعدد به زنان گزارش شده و به دختر محجبه اجازه نمی‌دهند که روسری داشته باشد؛ چرا این اخبار گزارش نمی‌شود؟!

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال این است که بحث قومیت‌گرایی را مطرح کند؛ در حالی که ادبیات جمهوری اسلامی برادری بین همه اقوام است، خاطرنشان کرد: جوانان باید اهل مطالعه باشند ولی نباید اخبار را از رسانه‌های دروغ‌پرداز و تفرقه‌افکن مانند ایران اینترنشنال، بی‌بی‌سی و منوتو بگیرند.

رمضانی به جهت‌گیری برخی افراد شهرت‌طلب و سلبریتی‌ها در قضایای اخیر اشاره کرد و گفت: عده‌ای در ابتدای قضیه خود را گم کردند و بدون داشتن هرگونه آگاهی و بصیرتی به اظهارنظر پرداختند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی هیچ وقت از خط قرمزهای خود یعنی پرچم، اسلام و ارزش‌های اسلامی عبور نمی‌کند، گفت: ما باید بپذیریم که در برخی بخش‌ها از جمله نسبت به جوانان کوتاهی کردیم اما نسبت به زنان جامعه حساسیت‌های زیادی وجود دارد و خدمات متعددی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا دشمن قطعی جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: باید در بعضی بخش‌ها در نوع برخوردها بازنگری داشته باشیم ولی از ارزش‌های اسلام و انقلاب اسلامی عدول نمی‌کنیم؛ نظام اسلامی به هرج و مرج و فساد تن نمی‌دهد.

۲۱۲۱۷