شهرخبر

افزایش تولید نفت اوپک پلاس به بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰

افزایش تولید نفت اوپک پلاس به بالاترین رقم از آوریل 2020

ائتلاف اوپک پلاس در ماه سپتامبر بیشترین تولید نفت را از آوریل ۲۰۲۰ ثبت کرد ولی هنوز هم ۳.۶ میلیون بشکه در روز تا هدف تولید خود فاصله دارد.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، تولید نفت خام ائتلاف اوپک پلاس در ماه سپتامبر به بالاترین رقم از جنگ قیمت نفت بین عربستان و روسیه در آوریل 2020 رسید، اما تولیدکنندگان این ائتلاف هنوز هم 3.6 میلیون بشکه در روز تا هدف تولید خود فاصله دارند.
کل تولید نفت ائتلاف اوپک پلاس در ماه گذشته میلادی 170 هزار بشکه در روز افزایش داشت که بیشتر آن متعلق به عربستان و عراق می‌شد. نیجریه و آنگولا هم کمترین تولید نفت را طی 34 سال گذشته ثبت کردند.
علی‌رغم این‌که تولید نفت اوپک پلاس به بالاترین رقم طی 2 سال و نیم گذشته رسیده، اما این گروه هنوز هم 3.6 میلیون بشکه در روز کمتر از هدف خود تولید کرده‌است.
اوپک پلاس در ماه اوت هم 3.6 میلیون بشکه در روز تا هدف تولید خود فاصله داشت.

تولید نفت 13 عضو اوپک از جمله ونزوئلا، ایران و لیبی که از قرارداد اوپک پلاس معاف هستند، روی‌هم‌رفته 190 هزار بشکه در روز نسبت‌به ماه اوت افزایش داشت. تولید اوپک در ماه سپتامبر به 29.75 میلیون بشکه در روز رسید.
تولید نفت اعضای غیراوپک ائتلاف اوپک پلاس 20 هزار بشکه در روز در سپتامبر کاهش یافت و به 13.26 میلیون بشکه در روز رسید که می‌توان آن را نتیجه تثبیت تولید نفت روسیه دانست. روسیه 9.77 میلیون بشکه در روز در ماه گذشته میلادی تولید کرد که تغییری نسبت‌به ماه اوت نداشت و 1.26 میلیون بشکه در روز پائین‌تر از سهمیه تعیین‌شده برای آن بود.
عربستان به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده اوپک 11.03 میلیون بشکه در روز تولید داشت که نزدیک به هدف تولید آن بود.
ائتلاف اوپک پلاس هفته گذشته بزرگ‌ترین کاهش تولید خود را از 2020 اعلام کرد. علی‌رغم تصمیم این ائتلاف برای کاهش 2 میلیون بشکه‌ای تولید، کاهش تولید واقعی اوپک پلاس احتمالاً نصف این مقدار و حدود 1 تا 1.1 میلیون بشکه در روز خواهد بود، چون بسیاری از تولیدکنندگان این گروه ماه‌هاست نتوانسته‌اند به سهمیه تولید خود برسند.
انتهای پیام/14