شهرخبر
چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۷

دادستان کرمان گفت: در وقایع و اغتشاشات اخیر، عده‌ای مرتکب اعمال مجرمانه‌ای شدند که پس از دستگیری، به ارتباط‌گیری و هدایت توسط عناصری در خارج از کشور اذعان کردند که این عناصر خارج نشین مرتبط با سرویس‌های جاسوسی بیگانه بودند.

دادستان کرمان

به گزارش همشهری‌آنلاین، دادخدا سالاری صبح امروز در شورای معاونین دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با اشاره به اینکه در تمامی کشورها تعرض به امنیت عمومی مردم جرم انگاری شده است، اظهار داشت: قانون گذاران و مجریان قانون در هیچ کشوری اجازه تعرض به هنجارها و ساختارهای جامعه و امنیت مردم را به هیچ فردی نمی‌دهند.

وی گفت: در وقایع و اغتشاشات اخیر، عده‌ای در لوای اعتراض اقداماتی را علیه مردم و اماکن عمومی انجام و در کسب و کار مردم مزاحمت و خلل ایجاد کرده‌اند و مرتکب اعمال مجرمانه‌ای شده‌اند که پس از دستگیری، برخی از آنها به ارتباط گیری و هدایت توسط عناصری در خارج از کشور اذعان کرده‌اند که این عناصر خارج نشین مرتبط با سرویس‌های جاسوسی بیگانه بوده‌اند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان با تاکید بر اینکه در برخورد با عوامل اغتشاشات و حوادث اخیر بایستی بین افراد معاند و مرتبط با بیگانگان و افراد فریب خورده و احساساتی تفاوت قائل شد، بیان کرد: در رسیدگی به اتهامات عوامل اغتشاشات اخیر باید این نکته توجه لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه پرونده افراد تهدید کننده امنیت جامعه و مردم، باید در اسرع وقت و با دقت مورد رسیدگی قرار گیرد، گفت: دست پشتیبان و حافظ حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی شریف) به عنوان صاحب اصلی این انقلاب، در چهل سال گذشته کشورمان را از ده‌ها توطئه، دسیسه و تهاجم بدخواهان و دشمنان این مرز و بوم نجات بخشیده و این امر در حالی است که هر کدام از این تهاجم‌ها  در هر کشوری به جز ایران، می‌توانست حاکمیت آن کشور را از پای در آورده و نابود کند.

سالاری ادامه داد: با عنایات خداوند هر کدام از این تهاجمات برای ما فرصت و ظرفیت ایجاد کرده مثلاً جنگ تحمیلی تمام عیار دشمنان توسط مزدور حلقه بگوششان صدام حسین باعث شد کشور ما از لحاظ مادی به سمت توانمند سازی دفاعی و نظامی حرکت کند و خروجی معنوی و انسانی دفاع مقدس پرورش  افرادی مثل حاج قاسم  بزرگ بوده است.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، هر تهدید تبدیل به فرصت شده است، افزود: امروز نهال انقلاب اسلامی ایران تحت هدایت و رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و با نثار خون هزاران شهید سرافراز مثل حاج قاسم عزیز و با فداکاری ملت فهیم و بصیر این مرز و بوم، به درخت تنومندی تبدیل شده که دست دشمن از آن کوتاه شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران مسیر خود را با اقتدار و صلابت تا ظهور حضرت ولی عصر (عج) ادامه خواهد داد.