مرد تبریزی بخاطر برادرش آدم کشت اما دخترش مانع قصاص شد + جزییات

به گزارش اختصاصی خبرنگار حوادث رکنا از تبریز، ساعت 12 شب 12 فروردین سال 1399 بود که خبر قتل مردی و نیز زخمی شدن فردی دیگر در یکی از محلات تبریز به کارآگاهان پلیس آگاهی تبریز مخابره و تیمی از ماموران بلافاصله برای بررسی صحنه جرم و کشف رمز و راز قتل این مرد عازم محل جنایت می شوند.

قاتل که علی نام دارد پس از ارتکاب جرم از محل جنایت متواری شده بود، طولی نمی کشد که با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی در دام قانون می افتد و وقتی مقابل کارآگاهان و نیز بازپرس ویژه قتل تبریز قرار می گیرد لب به اعتراف می گشاید و در مورد جزئیات شب قتل می گوید: ساعت 11 شب بود که تماسی از طرف برادرم دریافت کردم. از من خواست کارت سوخت ماشینش را برایش ببرم؛ وقتی به در خانه شان رسیدم دیدم برادرم با چند تن از همسایه ها جر و بحث می کند؛ گویا همسایه ها به دلیل سر و صدای زیاد، از برادرم و همسر موقتش شاکی می شوند و همین امر موجب بروز درگیری فیزیکی بین آنان می شود.

نتوانستم تحمل کنم کسی به برادرم زور بگوید جلوتر رفته و بعد از اندکی بگومگو، به 2 تن از همسایه ها (که باهم برادر بودند) چاقو زده و فرار کردم.

بعد از اعتراف متهم، پرونده وی با صدور کیفرخواست از شعبه ویژه قتل تبریز به دادگاه کیفری یک استان ارسال می شود و قضات دادگاه کیفری یک استان رای به قصاص قاتل صادر می کنند و نیز برادر وی که در صحنه درگیری حضور داشت به جرم معاونت در قتل به 2 سال حبس محکوم می گردد.

به دنبال صدور این حکم، گروه اخذ رضایت زندان مرکزی تبریز تلاش خود را برای گرفتن رضایت از خانواده مقتول آغاز کرد و در نهایت خانواده مقتول به خاطر فرزند دختر قاتل و نیز مادر بیمارش، با گذاشتن شرط هایی بر خانواده قاتل رضایت خود را اعلام کردند و از قصاص این پدر گذشتند.

خبرنگار: فاطمه قلی پور گنجه لو