شهرخبر

گزارش تسنیم از درخواست پدر مهسا امینی در مورد بیماری دخترش

خبرگزاری تسنیم نوشت: در ۱ شهریورماه ۱۳۹۵ پدر امینی با مدیرکل تأمین اجتماعی کردستان که کارمند آن سازمان بود مکاتبه کرد. به او ابلاغ شده بود که در کردستان خدمت کند و او در مکاتبه می‌گوید دختر من مریض است و باید همیشه تحت مراقبت باشد وهر ماه به بیمارستانی در تبریز برود.

ایران

به گزارش تازه‌نیوز، تسنیم نوشت: سید مجید میراحمدی معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور طی سخنانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از حادثه برای خانم مهسا امینی، ریاست جمهور به وزیر کشور ابلاغ کردند که بنده مسئول تحقیق و بررسی کامل این موضوع بشوم و گزارش هم در اسرع وقت داده شود. در زمانی که این ابلاغ انجام شد، مشغول مسائل پیرامون اربعین بودیم و بنده کار را شروع کردم؛ برای بررسی این موضوع در کنار مسیر پزشکی قانونی کار را شروع کرده و تحقیقات را انجام دادیم. از جمله اینکه تمامی سوابق پزشکی او را در سطح کشور جمع‌آوری کرده و دوربین‌های شهری که در مسیر تردد او بود را از دستگاه‌های مختلف دریافت کردیم و از همه دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی خواستیم نظر و گزارشات خود را نسبت به این حادثه اعلام کنند.

وی افزود: از حفاظت اطلاعات فراجا خواستیم درباره چگونگی رفتار مامورین تحقیق کرده و از دستگاه قضایی خواستیم از مامورین این موضوع گزارش بدهند و از فرماندهی کل انتظامی خواستیم بررسی‌ها را به ما اعلام کنند. همچنین خواستیم جمع‌بندی پزشکی قانونی را اعلام کند‌. همچنین کمیته مستقل پزشکی تشکیل دادیم که سه نفر از پزشکان بخش خصوصی و متخصصین قلب و عروق و مغز و اعصاب و رادیولوژی در آن حضور دارند. در این کمیته خواستیم سوابق پزشکی و درمانی و گزارشات اولیه بیمارستان کسری بررسی شود.

این مطالب را هم ببیبنید:

وی افزود: امروز میخواهم سندی که تابحال منتشره نشده را اعلام کنم که در 1 شهریورماه 1395 پدر مهسا امینی با مدیرکل تأمین اجتماعی استان کردستان مکاتبه‌ای داشته و او کارمند این سازمان بوده است و در این نامه به او ابلاغ شده بود که در استان کردستان خدمت کند و او می‌گوید دختر من مریض است و باید همیشه تحت مراقبت باشد و هر ماه برای کنترل وضعیت جسمانی به تبریز مراجعه کند و با توجه به اینکه آشنایی در سنندج ندارم و خانواده‌ام برای نگهداری دخترم به سنندج بیایند، این نکات را اعلام کرده و با این درخواست موافقت شده است. از ابتدا انکار می‌شد که مرحومه امینی هیچ مشکلی نداشته ولی این سند وجود دارد.

معاون وزیر کشور گفت: ما اسناد مختلفی از اسناد پزشکی و نامه‌های اداری و فیلم‌های بیمارستان در زمان بستری شدن خانم امینی داریم. بازپرس به همراه پدرش آنجا حضور می‌یابد و هنوز اتفاق خاصی نیفتاده بود را در اختیار داریم و این فیلم موجود است و پدرش تایید میکند که ضربه‌ای به سر او نخورده و سر او مشخص است. هم‌چنین از طریق مرجع قضایی سراغ کسانی که همراه مهسا امینی بودند هم رفتیم، و آنان مطالب خود را گفتند. گزارش نهایی ما آماده شد و به وزیر کشور تقدیم شده و نتیجه بررسی‌های ما موید گزارش پزشکی قانونی است.

میراحمدی گفت: ما بسیار مقید بودیم که الزام نداریم آن چیزی را اعلام کنیم که گزارش و نظر پزشکی قانونی باشد ولی بر نظریه پزشکانی که گفتم که امضا هم کردند، گفتند ناشی از مرگ مغزی نبوده و مطلب پزشکی قانونی را اعلام کردند.