شهرخبر

دولت از کار خود رضایت دارد نظرات بقیه مهم نیست

فعال سیاسی گفت: آنچه ملاحظه می کنیم می بینیم که هیچ تغییری در وضع کشور اتفاق نیفتاده است.

دولت از کار خود رضایت دارد نظرات بقیه مهم نیست
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: دولت سیدابراهیم رئیسی در پانزدهمین ماه مسئولیت خود قرار دارد و طبق آمارهای رئیس جمهور این دولت با گسترش روابط در حوزه سیاست خارجی به ویژه تعامل با همسایگان و پیوستن به پیمان شانگهای توانسته تحریم ها را خنثی سازد، صادرات نفت را افزایش دهد، درآمد نفتی را به کشور بازگرداند، بدهی های دولت قبل را بپردازد، کارخانه‌های تعطیل شده را احیا کند، در کنترل تورم به طور معناداری موفق باشد، مطالبات مردم را به شکل مستقیم و بدون واسطه بشنود و در مقام رسیدگی به آنها برآید. با توضیحات یادشده حال این سئوال پیش می آید که مردم از کدام اقدام دولت رضایت دارند؟

مصطفی هاشمی طبا در گفتگو با نامه نیوز درباره میزان رضایت مردم از عملکرد دولت گفت: دولت باید خودش از کار خودش رضایت داشته باشد. چون از مردم نظرخواهی نمی شود پس حتما از کار خودشان راضی هستند.

وی افزود: اطلاعات و آماری که منابع مختلف از کارهای دولت می دهند با هم تفاوت دارند. ما نمی توانیم بسنجیم که کدام اطلاعات درست و کدام غلط است. خلاصه این موضوع قابل قضاوت نیست اما آنچه ملاحظه می کنیم می بینیم که هیچ تغییری در وضع کشور اتفاق نیفتاده است.

این فعال سیاسی اظهار کرد: انتظار نمی رود و منطق نیز حکم نمی کند که یک دولت با وجود محدودیت های تحریمی بتواند تغییر خاصی در کشور ایجاد کند بنابراین هدفگذاری دولت نیز انجام همین امور جاری است. به عبارت دیگر موضوعات مربوط به آینده سرزمینی و آینده کشور همچنان حل نشده باقی مانده است.

وی با بیان اینکه خود دولت باید از کارهایش راضی باشد که به ظاهر راضی هم هست، ادامه داد: نظرات بقیه همچون من محلی از اعراب ندارد.

هاشمی طبا درباره روشن شدن آثار اقدامات دولت در بلندمدت اظهار کرد: هیچ چیز معلوم نیست. ما در پیمان شانگهای عضو شدیم، هر چند اتفاق خوبی است اما چه تأثیری می خواهد بر مملکت ما بگذارد؟ شخصا بعید می دانم این نوع موضوعات تأثیری بگذارد چون ما در رسیدگی به مسائل داخلی‌مان برنامه‌ریزی و هدفگذاری مناسبی نداریم بنابراین بعید می دانم اتفاق خاصی افتاده باشد یا در آینده رخ دهد.