شهرخبر
یکشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷

دایی در خصوص شرایط تیم ملی بعد از بازگشت کارلوس کی‌روش خاطرنشان کرد: من کی‌روش را دوست دارم ولی حتی اگر در جام جهانی نتایج خوبی بگیریم و به مرحله بعد صعود کنیم، باز هم آینده مثبتی را برای تیم ملی ایران تصور نمی‌کنم.

دایی

به گزارش همشهری آنلاین محمد دایی در گفت‌وگو با ورزش سه، در خصوص شرایط پرسپولیس در رقابت‌های لیگ برتر و عدم پیروزی این تیم در دو بازی گذشته گفت: پرسپولیس امسال خوب بسته شده و تا الان هم نتایج بدی نگرفته است. بازی آخر هم با سپاهان بود و تساوی در زمین این تیم نتیجه بدی نیست، در بازی با فولاد هم امکان برد پرسپولیس وجود داشت ولی فوتبال همین است و نمی‌توان انتظار داشت که یک تیم در همه بازی‌ها برنده شود. من معتقدم که پرسپولیس تیم پرقدرتی است و امسال یکی از شانس‌های اصلی قهرمانی محسوب می‌شود.
وی در قسمت دیگری از حرف‌هایش با اشاره به وضعیت تیم‌ها در مسابقات لیگ برتر عنوان کرد: لیگ امسال هم مثل سال‌های گذشته به سه قسمت تقسیم می‌شود. چند تیم دنبال قهرمانی هستند، چند تیم برای قرار گرفتن در میانه جدول تلاش می‌کنند و چند تیم هم برای فرار از سقوط می‌جنگند. در فوتبال ایران وضعیت تیم‌های دولتی خیلی خوب است ولی برخی تیم‌ها مثل صنعت نفت، ملوان و نفت مسجدسلیمان با وجود قدمت و ریشه‌ای که دارند، با کمبود پول و امکانات مواجه هستند و این تاسف آور است.

دایی در خصوص شرایط تیم ملی بعد از بازگشت کارلوس کی‌روش خاطرنشان کرد: من کی‌روش را دوست دارم ولی حتی اگر در جام جهانی نتایج خوبی بگیریم و به مرحله بعد صعود کنیم، باز هم آینده مثبتی را برای تیم ملی ایران تصور نمی‌کنم. در تیم ملی بازیکنان تصمیم‌گیرنده هستند و این موضوع باعث تاسف است، این در حالی است که فدراسیون فوتبال هم ضعیف است و کارایی لازم را ندارد. واقعا جای تاسف دارد که چند بازیکن برای تیم ملی این کشور تصمیم می‌گیرند، آنها دلشان برای تیم ملی نمی‌سوزد و فقط دنبال رسیدن به منافع و هدف‌های خودشان هستند.

وی در خصوص ضبط پاسپورت علی دایی و اتفاقاتی که چند روز پیش رخ داد، گفت: نمی‌دانم در این مورد چه باید بگویم. علی کل وجود و زندگی‌اش را برای بالا بردن پرچم ایران گذاشت، او عاشق ایران و عاشق این مردم است و همیشه هم حرف حق را می‌زند. برخوردی که با علی شد جای تاسف دارد.

دایی در پایان حرف‌هایش در مورد صحبت‌های حسن عباسی که با واکنش فوتبالی‌ها روبه‌رو شد، تاکید کرد: برای آنهایی که فضا را به چنین آدم‌هایی می‌دهند متاسف هستم.