شهرخبر

توافق کی‌روش و ساپینتو بر سر ملی‌پوشان

کی روش و ساپینتو بر سر ملی پوشان استقلال توافق کردند/ تماس سرمربیان پرتغالی با هم

ملی پوشان استقلال قرار است بعد از هر بازی دو روز در اختیار تیم ملی باشند.

به گزارش مشرق، تیم فوتبال استقلال از هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر با تساوی مقابل فولاد به‌کار خود پایان‌داد. این درحالی است که برنامه هفته نهم تا یازدهم رقابت‌های لیگ برتر چندی‌پیش اعلام شده تا تیم‌ها تا قبل از جام‌جهانی هرهفته در روزهای پایانی هفته به‌مصاف یکدیگر بروند.

با این‌حال نکته مبهم در اعلام تاریخ رقابت‌ها در هفته‌های پیش‌رو به هفته دوازدهم رقابت‌ها برمی‌گردد که بر همین‌اساس اصولا مشخص نیست آیا این هفته از رقابت‌ها طبق اعلام قبلی سهیل مهدی در تاریخ اعلام شده قبلی یعنی ۱۳ آبان‌ماه برگزار می‌شود یا اینکه به بعد از جام‌جهانی موکول خواهد شد.

از باشگاه استقلال خبر می‌رسد فعلا این باشگاه در قبال این مساله موضع‌گیری خاصی نداشته و آنها فعلا روی ۳ بازی بعدی آن هم هفته‌به‌هفته برنامه‌ریزی کرده‌اند و کادرفنی این باشگاه منتظر هستند تا کارلوس کی‌روش در این‌خصوص نظر نهایی خود را اعلام کند که آیا برای پیشبرد برنامه‌های تیم ملی به تاریخ فوق به‌منظور آماده‌سازی ملی‌پوشان نیاز دارد یا خیر.

همچنین ۵ ملی‌پوش دعوت‌شده استقلال به تیم ملی قرار است مانند سایر ملی‌پوشان دیگر به‌منظور ریکاوری، دو روز ابتدایی هفته (بعد از انجام هرهفته از رقابت‌های لیگ تا قبل از جام‌جهانی) بلافاصله در اختیار کادرفنی قرار بگیرند که البته برخی اخبار حکایت از نارضایتی ساپینتو نسبت به این موضوع داشت که با پیگیری‌ها مشخص شد در تماس روزهای نخست سرمربیان پرتغالی طرفین بر سر این موضوع توافقات لازم را انجام داده‌اند و بر این‌اساس منطقی به‌نظر نمی‌رسد ساپینتو نسبت به این موضوع به تازگی گلایه‌ای را مطرح کرده باشد. 

با تصمیم سرمربی استقلال طبق برنامه بازیکنان این تیم قرار است پس از هربازی، روز ابتدایی را به ریکاوری پرداخته و سپس در روز دوم به استراحت بپردازند (۲ روزی که ملی‌پوشان در اختیار کی‌روش هستند) که به این ترتیب و با این تدبیر ساپینتو، اقدام کی‌روش به‌منظور بهره‌بردن از ملی‌پوشان استقلال، در امورات فنی آبی‌ها خللی را ایجاد نخواهد کرد

منبع: روزنامه فرهیختگان