شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#ایران#فوتبال#فوتبال ایران

پیگیری طارمی و رفق جواب داد/ خودروی لاکچری پاداش صعود ملی‌پوشان به جام جهانی

پس از ماه‌ها تلاش از سوی ملی‌پوشان فوتبال ایران برای گرفتن پاداش صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، این امر با دستور مسئولان به سرانجام رسید.

پیگیری طارمی و رفق جواب داد/ خودروی لاکچری پاداش صعود ملی‌پوشان به جام جهانی

پس از دیدار برابر لبنان که با پیروزی دراماتیک شاگردان اسکوچیچ تمام شد برای اولین مرتبه شاهد اعتراض دسته جمعی بازیکنان تیم ملی به شرایط‌شان بودیم و آنها با اقدامی دسته جمعی نسبت به نحوه تدارکات و پشتیبانی تیم و همینطور عدم دریافت پاداش معترض شدند.

چند هفته پس از این اعتراض ملی‌پوشان بود که تیم ملی فوتبال ایران توانست با پیروزی مقابل عراق در دور برگشت رقابت‌های مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی مجوز صعود به قطر را در شرایطی در ورزشگاه آزادی به دست بیاورد که برخلاف دوره‌های پیشین خبری از حضور رئیس جمهور در ورزشگاه نبود؛ با این حال حضور چهره‌های نظیر مخبر معاونت رئیس جمهور، چمران رئیس شورای شهر تهران و حمید سجادی وزیر ورزش در کنار عزیزی‌خادم ملی پوشان را امیدوار کرد تا پاداش قابل توجهی برای صعود به جام جهانی دریافت کنند؛ این موضوعی بود که در پایان مسابقه با مصاحبه انتقادی مهدی طارمی به آن اشاره شد و از مسئولان خواست تا توجه ویژه‌ای به کار ملی‌پوشان داشته باشند و برای صعود به جام جهانی پاداشی خاص در نظر گرفته شود.

با این حال اتفاقاتی که در ماه‌های بعد پیرامون فدراسیون فوتبال رخ داد و به عزل عزیزی‌خادم و چند عضو هیئت رئیسه فدراسیون منتهی گردید، سبب شد تا در نظر گرفتن پاداش صعود به مسئله‌ای پیش پا افتاده مقابل مشکلات کلان فوتبال ایران تبدیل شود و به تعویق بیفتد.

یکی از درخواست‌های بازیکنان تیم ملی برای تعیین پاداش صعود به جام جهانی دریافت مجوز ورود خودرو به کشور بود که حالا در فاصله کمتر از دو ماه مانده تا جام جهانی پس از تعیین تکلیف فدراسیون فوتبال گزینه مشابه دیگری از سوی مسئولان کشور برای جبران زحمات ملی‌پوشان فوتبال در نظر گرفته شده و قرار است به هر یک از ملی‌پوشان یک "سانتافه ۲۰۱۸ نیوفیس" برای صعود به جام جهانی داده شود؛ ماشین سواری‌ای که در حال حاضر قیمتی سه تا چهار میلیارد تومان دارد.

البته این تنها پاداش صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر است و پاداش‌های خاص و ویژه‌ای برای موفقیت در این تورنمنت در نظر گرفته شده که می‌تواند انگیزه‌های مالی و روانی خوبی برای شاگردان کی‌روش را در قطر مهیا کند.