شهرخبر

کارشناس آمریکایی:

تصمیم اوپک پلاس ضربه سختی به دولت بایدن وارد کرد

تصمیم اوپک پلاس ضربه سختی به دولت بایدن وارد کرد

دیوید هندرسون، محقق و متخصص آمریکایی در حوزه انرژی گفت: کاهش تولید نفت منجر به آشفتگی در بازارهای جهانی و روابط بین ایالات متحده و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری عربی۲۱، «دیوید هندرسون»، محقق و متخصص آمریکایی در امور انرژی گفت: دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، با تصمیم اوپک پلاس در پنجم اکتبر برای کاهش تولید نفت، تنها چند هفته مانده به انتخابات میان دوره ای کنگره این کشور، ضربه سختی دریافت کرد.

هندرسون در مقاله ای که توسط مؤسسه مطالعات واشنگتن منتشر شد، گفت که کاهش تولید نفت منجر به آشفتگی در بازارهای جهانی، روابط بین ایالات متحده و کشورهای عربی خلیج فارس و روحیه رای دهندگان آمریکایی خواهد شد.

وی افزود: در حالی که تحلیلگران به دنبال این بودند که آیا «تأثیر طوفان ایان» در ایالات متحده در میزان مشارکت در انتخابات میان دوره ای ایالات متحده نیز منعکس خواهد شد یا خیر، ضربه نهایی از سوی  «اوپک پلاس» وارد شد؛ نهادی بین المللی که تصمیم گرفت تولید نفت خود را به میزان دو میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

کارشناس حوزه انرژی افزود: رای دهندگان آمریکایی ممکن است تمایلی به تحلیل نداشته باشند و  فقط به این حد اکتفا کنند که کاهش تولید توسط اوپک پلاس به معنای قیمت های بالاتر در پمپ بنزین ها است.

اوپک پلاس که از سازمان کشورهای صادرکننده نفت به همراه روسیه تشکیل شده است، روز چهارشنبه گذشته با کاهش شدید تولید نفت موافقت کرد. این اقدام اوپک پلاس در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا ممکن است موجب افزایش قیمت بنزین شود.