شهرخبر
برچسب‌های مهم خبری:#کارگران

دو فرضیه درباره علت فوت نیکا شاکرمی | فرار از دست یکی از کارگران ساختمان نیمه کاره یا ...

جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵

علی‌رغم فضاسازی رسانه‌های معاند بررسی‌ها نشان می‌دهد علت فوت شاکرمی ارتباطی به اغتشاشات اخیر نداشته و فرضیه‌هایی درباره آن وجود دارد.

نیکا شاکرمی

به گزارش همشهری آنلاین، علی‌رغم فضاسازی رسانه‌های معاند بررسی‌ها نشان می‌دهد علت فوت خانم شاکرمی ارتباطی به اغتشاشات اخیر نداشته است.

اگرچه شواهد نشان می‌دهد که نامبرده در شب حادثه در اغتشاشات شرکت کرده بود، اما دوربین مدار بسته کوچه‌ای که وی وارد یکی از خانه‌هایش می‌شود، نشان می‌دهد وی بدون آنکه فردی در تعقیبش باشد با آرامش وارد کوچه شده و وارد خانه‌ای می‌شود که از پشت بام آنجا سقوط کرده بود. 

اطلاعات خبرنگار فارس نشان می‌دهد وی به دلیل اختلاف با خانواده از مادر و همسر مادرش جدا شده و به تهران آمده و عمدتا در منزل خاله‌اش  سکونت داشته است.

برخی رسانه‌ها در مورد او نوشته‌اند که وی ترک تحصیل کرده و در یک مغازه فست فودی کار می‌کرده است. 

تحقیقات خبرنگار فارس نشان می‌دهد که وی پیش از این نیز سابقه بیرون ماندن از خانه را داشته و ظاهرا چند روز قبل از حادثه مذکور مشاجره و بحثی شکل می‌گیرد که باعث شده تا وی به دنبال محل دیگری برای اقامت خود باشد. وی در شب حادثه در ساختمان نیمه‌کاره‌ای که اطراف منزل خاله‌اش بوده، مستقر می‌شود.

در حال حاضر دو سناریو احتمالی در مورد علت مرگ نامبرده مطرح است.
 
احتمال اول خودکشی است که با توجه به برخی شواهد این احتمال را تقویت می‌کند و فرضیه دوم احتمال فرار از دست یکی از کارگران که گفته شده در نیمه‌های شب به پشت بام این خانه نیمه ساخته رفته بود.

احتمال دوم به دلیل اینکه هیچکدام از همسایه‌ها صدای جیغ و فریادی را گزارش نکردند بسیار ضعیف است. با این حال با بازداشت هر ۸ کارگر ساختمانی که نیکا شاکرمی در آن سقوط کرده مطمئنا به زودی حقیقت روشن خواهد شد. 

از سوی دیگر رسانه‌های ضدانقلاب که این روزها به شدت به کشته ها و خون‌های تازه برای تداوم اغتشاشات نیاز دارند با همراهی مادر وی در اظهاراتی متناقض تلاش دارند وانمود کنند که وی در اغتشاشات کشته شده است. 

ادعایی که با انتشار فیلم دوربین مداربسته دروغ بودن آن مشخص شد، اما این رسانه‌ها همچنان بر ادعای دروغ خود پافشاری می‌کنند.