شهرخبر

زیاد النخاله:

طرح صهیونیستی قائم بر قدرت خیالی سقوط خواهد کرد

طرح صهیونیستی قائم بر قدرت خیالی سقوط خواهد کرد

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه به هم پیمانی با ایران و سایر جبهه های محور مقاومت ادامه می دهیم و به آن افتخار می کنیم، تأکید کرد: مبارزه ما تا سرنگونی طرح صهیونیستی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز پنج شنبه در مراسمی که تحت عنوان «قتالنا ماض حتی تحریر القدس» به مناسبت سی و پنجمین سالگرد تأسیس این جنبش که به صورت همزمان در نوار غزه، اردوگاه جنین، دمشق پایتخت سوریه، شهر صیدا در جنوب لبنان و صنعا پایتخت یمن برگزار شد، سخنرانی کرد.

زیاد النخاله در سخنرانی خود ضمن درود فرستادن به قهرمانان عملیات «تونل آزادی» که باعث اعتلای نام و راه مقاومت شدند، گفت: پیام ما در سالگرد تأسیس جنبش جهاد اسلامی، وحدت ملت فلسطین حول محور مقاومت است. از اوجب واجبات، تقویت وحدت ما بر اساس اصل مقابله با رژیم اشغالگر و استحکام روند تکاملی با همه طرف‌هایی است که در این مسیر به ما شباهت دارند و آرمان ما را به دوش می کشند.

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بر اساس قتل و کشتار شکل گرفته است و تا کنون به این روند ادامه می‌دهد. دشمن برای محاصره و قطع روابط ما با حامیان ملت فلسطین تلاش می‌کند تا بتواند ملت و مقاومت فلسطین را تحت فشار قرار دهد. دشمن می‌خواهد که ما ناامید باشیم در حالی که ما خواهان آزادی و پس گرفتن وطن خود هستیم و چالش پیش روی ما در اینجا نهفته است.

زیاد النخاله ادامه داد: تلاش دشمن برای یهودی سازی قدس ادامه دارد و سیاست شهرک سازی آن در حال تکمیل تسلط بر کرانه باختری است؛ در عین حال استقبال برخی کشورهای عربی و اسلامی از رژیم اشغالگر در حال افزایش است. همچنین تلاش دشمن برای خارج کردن نوار غزه از معادله مبارزه برای احقاق حق فلسطین متوقف نشده است.

دبیرکل جهاد اسلامی تصریح کرد: درگیری‌ها و مقاومت روزمره در کرانه باختری دلاور، بزرگترین نشانه برای پایبندی ملت فلسطین به گزینه مقاومت و فرسودن دشمن است. ملت فلسطین به هر بهایی و هزینه‌ای تسلیم دشمنان کشور و مقدسات خود نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به نفع ما و همه امت اسلامی است که استقامت گفتاری و رفتاری خود علیه دشمن را با گرد آمدن حول محور مقاومت تقویت کنیم. طرح صهیونیستی قائم بر اساس قدرت خیالی سقوط خواهد کرد و ما با آنها تا اخراج از سرزمین خود مبارزه خواهیم کرد. کسانی که تصور می‌کنند جنبش‌های مقاومت ممکن است که تسلیم شوند و مقاومت متوقف می‌شود، در توهم و خیالات به سر می‌برند. تا زمانی که دشمن در سرزمین فلسطین حضور دارد، ما مواضع خود را ترک نخواهیم کرد و قدس همچنان محور مقاومت باقی خواهد ماند.

النخاله در پایان با اشاره به همراهی و هماهنگی جبهه‌های محور مقاومت در کشورهای مختلف تأکید کرد: به مردم یمن درود می‌فرستیم و مجدداً از آنها قدردانی می‌کنیم و سالگرد انقلاب را به آنها تبریک می‌گوئیم و به موضع حمایتی آنها از آرمان فلسطین افتخار می‌کنیم. همچنین ائتلاف و هم پیمانی خود را با ایران، سوریه، حزب الله لبنان و همه کسانی که از آرمان فلسطین حمایت می‌کند، دوباره تکرار می‌کنیم.