شهرخبر

بازداشت ۴ صدامی از سوی سازمان امنیت ملی عراق

بازداشت ۴ صدامی از سوی سازمان امنیت ملی عراق

سازمان امنیت ملی عراق از بازداشت چهار عراقی که در جشن روز ملی این کشور از صدام تمجید کرده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شفق نیوز، سازمان امنیت ملی عراق از بازداشت چهار عراقی که در جشن روز ملی این کشور از صدام تمجید کرده بودند، خبر داد.

سازمان امنیت ملی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: چهار نفر که اقدام به حمل تصویر صدام و سردادن شعارهایی در تمجید رژیم بعث در جریان مراسم روز ملی در استان الانبار در غرب عراق کرده بودند، بازداشت شدند.

در این بیانیه آمده است: اظهارات متهمان ثبت و آنها تحویل مراجع مربوط شدند تا اقدامات لازم علیه آنها طبق ماده هفت قانون اساسی به عمل آید.

لازم به ذکر است که مجلس نمایندگان عراق (پارلمان) در سال ۹۵ طرح لایحه قانونی ممنوعیت حزب بعث و جریان های سیاسی منحل شده و احزاب و فعالیت های نژادی، تروریستی و تکفیری را تصویب کرد.با تصویب این قانون، فعالیت حزب بعث و احزاب و جریان هایی همانند آن، مانند نقشبندیه و غیره که جزو جریان های مدافع رژیم سابق بعث هستند به صورت غیرقانونی فعالیت دارند و هرگونه احزاب و فعالیت هایی که شائبه نژادپرستی، تکفیری یا تروریستی داشته باشند در عراق ممنوع اعلام شده است. ممنوعیت حزب منحله بعث در ماده هفتم قانون اساسی عراق که در همه پرسی ۲۰۰۵به تایید عمومی رسید نیز اشاره شده است.