شهرخبر

سقوط یک جنگنده در پایگاه نظامی

کدخبر: ۵۲۵۵۵۴
یک فروند جنگنده اجاره شده ارتش مالی از روسیه حین فرود در پایگاه نظامی سقوط کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، رسانه‌ها از سقوط یک فروند هواپیمای نظامی اجاره‌ای ارتش مالی خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» ارتش مالی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای نظامی ساخت روسیه متعلق به ارتش این کشور روز سه شنبه هنگام فرود در فرودگاه شهر «گائو» در شمال مالی سقوط کرد.

نیروهای مسلح مالی اعلام کرد که این هواپیما از نوع «سوخو-۲۵» بود که از ماموریت پشتیبانی از غیرنظامیان در منطقه برمی‌گشت. از سرنوشت خدمه این جنگنده هیچ اطلاعی در دست نیست. گائو، محل استقرار یکی از پایگاه‌های اصلی نظامی در شمال مالی است که از آنجا نظامیان با کمک جنگنده‌های کرایه شده روسی در حال نبرد با شورشیان هستند.

 روسیه  از کشور مالی در امور نظامی حمایت می‌کند.در همین ارتباط  «آلکساندر فومین»، معاون وزیر دفاع روسیه چندی قبل  در گفتگو با وزیر دفاع مالی گفت، روسیه آماده توسعه روابط با ارتش مالی، کمک به تقویت دفاعی این کشور است.

ارتش مالی چندی قبل اعلام کرد که در نتیجه حمله تروریستی به اردوگاه «موندورو» در مرکز این کشور، ۲۷ نیروی ارتش کشته شدند.

ارتش مالی ردر بیانیه‌ای اعلام کرد، تروریست‌ها با یک خودروی بمب‌گذاری شده به اردوگاه «موندورو» در مرکز این کشور حمله کردند و به دنبال آن درگیری بین تروریست‌ها و نیروهای ارتش به وقوع پیوست.در این حمله ۲۷ نیروی ارتش کشته و ۳۳ نفر زخمی شدند و علاوه بر آن ۷۰ تروریست نیز کشته  شدند. 

برخی گروه‌های مسلح از جمله گروهک شاخه القاعده در بلاد مغرب در ساحل آفریقا فعالیت دارند و این گروه‌ها گاهی حملاتی را به اردوگاه‌های نظامی بویژه در مالی انجام می‌دهند.