شهرخبر
چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۷

فرماندار خوی گفت: در پی زلزله ای ۵.۴ ریشتری خوی خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم اما ۱۵۰ نفر بر اثر ترس و فرار از زلزله به صورت جزئی مصدوم شدند.

لوگو زلزله

به گزارش همشهری آنلاین، ذبیح الله کاظمی با اشاره به وقوع زمین لرزه در شهرستان خوی اظهار داشت: ساعت ۳ و ۵۱ دقیقه زمین لرزه نسبتا شدید با ۵.۴ ریشتر شهرستان خوی را لرزاند که کانون زلزله طرف های نیروگاه و روستای سیدتاج الدین این شهرستان بود.

وی افزود: خوشبختانه این زمین لرزه تاکنون هیچ فوتی نداشت اما  تاکنون  ۱۵۰ نفر به دلیل ترس و فرار از منزل دچار مصدومیت هستند که در بیمارستان بستری شده و در حال مداوا می باشند.

وی در خصوص خسارت های مالی ناشی از این زمین لرزه تصریح کرد: ترک خوردگی و ریزش برخی دیوارهای ساختمان های قدیمی در برخی نقاط شهر وجود دارد و ارزیاب ها در حال بررسی خسارت ها بوده و نیز همه ارگان های آتش نشانی، هلال احمر، مراکز درمانی و بیمارستانی در حال آماده باش هستند.

کاظمی گفت: در حوزه تاسیسات شهرستان هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و تنها مدت کوتاهی برق برخی مناطق قطع شده بود که سریعا مشکل حل شد.

 زلزله‌ای به بزرگی ۵/۴ ریشتر شمال استان آذربایجان غربی را لرزاند. طبق اعلام مرکز زلزله‌نگاری کشوری این زمین‌لرزه ساعت 3:51 بامداد و در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست.

برای این زمین لرزه تاکنون ۱۸پس لرزه ثبت شده است که بزرگترین آن ۳.۱ ریشتر بوده است.