شهرخبر
معترضان در ایران خسته‌اند و خطر تظاهرات را پذیرفته‌اند/ آنچه حیرت آور است گستردگی اعتراضات مردم ایران است

رئیس سازمان سیا:

معترضان در ایران خسته‌اند و خطر تظاهرات را پذیرفته‌اند/ آنچه حیرت آور است گستردگی اعتراضات مردم ایران است

​رئیس سازمان سیا در گفت‌وگویی مردمی را که در اعتراضات ایران شرکت می کنند شجاع خواند و مدعی شد آنها از بسیاری جهات خسته اند.

اعتمادآنلاین|

اعتراضات مردمی در ایران با درگذشت مهساامینی پس از آنکه توسط گشت ارشا د دستگیر شد، آغاز شد و تا خارج از مرزهای کشور نیز پیش رفت. در ایرن میان سران بسیاری از کشورما در خصوص این اعتراضات و حمایت از مردم ایران پیام هایی را منتشر کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه سی‌بی‌اس، ویلیام برنز، رییس سازمان سیا در گفت‌وگوبا شبکه سی بی اس، در واکنش به اعتراضات مردمی درایران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از نظر او اتفاقات اخیر در ایران «اعتراضاتی درانزوا است یا می‌تواند شروع یک انقلاب باشد، گفت:

*فکر نمی‌کنم این اعتراضات، اعتراضاتی در انزوا باشد. آنچه حیرت‌آور است، حداقل برای من و تحلیل‌گرانمان در اینجا، گستردگی این اعتراضات است.

*افرادی که در اعتراضات شرکت می‌کنند شجاع اند و از بسیاری از جهات خسته‌اند و آماده‌اند خطر تظاهرات کردن را بپذیرند.

*دولت آمریکا به وضوح حمایتش از گردش آزاد اطلاعات و آزادی اینترنت را اعلام کرده است. آمریکا بسیار در این زمینه متعهد است.

پیش از این سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در واکنش به حمایت دولتمردان غربی از اعتراضات مردمی در ایران گفته بود:تعارض شرم آوری است که سخنگویان رسمی و مسئولان عالیرتبه دولتی که با اِعلام و اِعمال سیاست «فشار حداکثری» و « تحریم های ویرانگر و خرد کننده»، می خواستند مردم ایران را به زانو درآورند، امروز سخن از «غمخواری» و «هواداری» مردم ایران می زنند.