شهرخبر

خبر توقیف شناور ایرانی در جمهوری آذربایجان صحت دارد؟

کدخبر: 525245
اقتصادنیوز: شرکت کشتیرانی دریای خزر در اطلاعیه ای اعلام کرد که شناور ایرانی متعلق به شرکت کشتیرانی دریای خزر، به دلیل بدی شرایط جوی مجبور به توقف موقت شده است.
 خبر توقیف شناور ایرانی در جمهوری آذربایجان صحت دارد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، از مانا، شرکت کشتیرانی دریای خزر طی اطلاعیه ای اعلام کرد: شناور ایرانی متعلق به شرکت کشتیرانی دریای خزر که از مبدأ بندر انزلی عازم بندر آکتائو قزاقستان بوده، به دلیل بدی شرایط جوی در مسیر منتهی به مقصد، مجبور به توقف موقت در یکی از بنادر باکو در کشور آذربایجان شده و به محض مساعد شدن اوضاع جوی، به مسیر خود به مقصد بندر آکتائو ادامه خواهد داد.

در این اطلاعیه آمده است، ایمیل‌های رسمی از سوی فرمانده کشتی به شرکت کشتیرانی دریای خزر ارسال شده که در آن رسما به قسمت ایمنی و کنترل کیفی ناوگان اعلام گردیده که به دلیل شرایط نامساعد جوی، توقف در یک پناهگاه امن را صورت خواهد داد و از روز گذشته (۱۰ مهرماه ۱۴۰۱) در لنگرگاه لنگر انداخته است.

بر این اساس، شناور ایرانی متعلق به شرکت کشتیرانی دریای خزر به هیچ عنوان توقیف نشده و پس از بهبود شرایط جوی، به مسیر خود به مقصد بندر آکتائو قزاقستان ادامه خواهد داد.