شهرخبر

پروژه عجیبی که ناگهان پیگیری شد؛ فوتبال ایران باید از جام جهانی حذف شود!/ این حرکت اسمش خدمت به کشور است یا تیم ملی؟

در صورت رقم خوردن یک نتیجه ناراحت کننده در جام جهانی، این ما هستیم که خودمان را نمی بخشیم و زانوی غم بغل می گیریم.

تیم ملی فوتبال ایران

آرتین زهرابی؛ آنچه به عنوان یک شایعه در فضای مجازی برای حذف تیم ملی ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مطرح شده است، نشانه چیست؟ آیا به این اقدام عجیب و باورنکردنی، لقب عشق و عرق به وطن می دهند؟

وطن دوستان واقعی، بعید است چنین نظر و ایده ای را حتی در ذهن خود بپرورانند و آن را به سایر اقشار جامعه نیز تعمیم بدهند. دور از انتظار است در شرایطی که حتی بعضی ها هیچ اطلاعی از قوانین و اساسنامه محکم و صریح فیفا ندارند، این گونه علیه منافع فوتبال ایران، طرح دعوا کنند؛ آن هم در عالم توهم و خیال!

مشکلات داخلی و انتقادهایی که همیشه بوده، هست و لابد خواهد بود، نمی تواند فوتبال کشور را در مسیر جام جهانی به دست اندازه و چاله بیندازد.  پویش هایی از این دست، بی تردید فدراسیون جهانی فوتبال را ترغیب به آنچه دیگران درباره اش حکم رانده اند نمی کند؛ بلکه تنها کارکرد آن، دلسرد کردن ملی پوشانی است که در سخت ترین شرایط ممکن، تیم ملی را به جام جهانی برده اند.

نسلی پیشرو از فوتبال ما که امروز با وجود همه کاستی ها و ناملایمات به جام جهانی می رود، قرار است از حیثیت تمام آنهایی که فوتبال را بخشی لاینفک از اجتماع ایرانی می دانند دفاع کند؛ آن وقت آیا انصاف است که بدون اطلاع از قوانین، خودمان را برابر فیفا به مضحکه تبدیل کنیم؟

فراموش نکنیم در صورت رقم خوردن یک نتیجه ناراحت کننده در جام جهانی، این ما هستیم که خودمان را نمی بخشیم و زانوی غم بغل می گیریم؛ آن روز هم دور نیست که باید در اولین بازی به مصاف انگلیس برویم. آیا با این روحیه مفتضحانه (که عده ای خیال باطل حذف از جام جهانی را دارند) می خواهیم تیم ملی را بدرقه مسابقاتی با این میزان اهمیت کنیم؟

فیفا هرگز چنین درخواست هایی مبنی بر حذف یکطرفه فوتبال ایران از جام جهانی را نمی پذیرد؛ اینکه بعضی ها چرا مسائل بی ربط را به فوتبال گره می زنند و از تبعات منفی آن که مستقیما بر روح و روان ملی پوشان تاثیر منفی می گذارد چشم پوشی می کنند، به نظر می رسد یک پروژه نامشخص است که هدفش، مسلما نه خدمت به ایران است، نه دلسوزی برای تیم ملی...