شهرخبر

تغییر و تحول مهم در بایرلورکوزن/ سردار آزمون شاگرد سرمربی چلسی می‌شود؟

جراردو سیوانه جایگاه سرمربی سوئیسی تیم فوتبال بایرلورکوزن در خطر است.

تغییر و تحول مهم در بایرلورکوزن/ سردار آزمون شاگرد سرمربی چلسی می‌شود؟

عملکرد ضعیف تیم فوتبال بایرلورکوزن در رقابت‌های مختلف فصل جاری سبب شده تا جایگاه جراردو سِوانه سرمربی سوئیسی این تیم به خطر بیفتد. لورکوزن که سردار آزمون را هم در اختیار دارد، در رقابت‌های فصل جاری بوندس‌لیگا در هشت بازی اول خود یک برد، دو تساوی و پنج شکست را تجربه کرده و در حال حاضر با ۵ امتیاز در رده هفدهم جدول ۱۸ تیمی این رقابت‌ها جای دارد.

شاگردان سِوانه که در همان دور نخست جام حذفی آلمان و در خانه تیم دسته سومی الورسبرگ با نتیجه ۴ بر ۳ تن به شکست دادند و خیلی زود از دور رقابت‌ها حذف شدند، در رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا هم یک شکست مقابل کلوب بروژ و یک برد برابر اتلتیکومادرید کسب کرده‌اند. این تیم آلمانی حالا خود را آماده رویارویی با پورتو می‌کند.

در این بین رسانه‌های آلمانی گزارش می‌دهد که بازی با شالکه در هفته نهم بوندس‌لیگای آلمان آخرین فرصت جراردو سِوانه برای حفظ جایگاه فعلی‌اش در بایرلورکوزن است و در صورتی که تیمش در این بازی به نتیجه لازم نرسد، اخراج خواهد شد. این مربی ۴۳ ساله که به ۶ زبان مختلف مسلط است، از سال ۲۰۲۱ هدایت لورکوزن را برعهده دارد.

فرناندو کارو رئیس هیئت مدیره باشگاه بایرلورکوزن روز گذشته (یکشنبه) در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «اسپورت وان» آلمان، احتمال اخراج این مربی اتریشی را رد نکرد و گفت: من فردی عملگرا هستم. در نهایت، نتایج تیم مهم است. ما حالا خیلی خیلی سریع به نتایج نیاز داریم و باید سه امتیاز بازی با شالکه را کسب کنیم. اگر لورکوزن این بازی را هم ببازد، دوران سِوانه در لورکوزن برای همیشه می‌تواند به پایان برسد. شما می‌توانید فرض کنید که ما آماده این کار هستیم.

در این بین اکثر رسانه‌های آلمانی‌زبان  از احتمال جانشینی توماس توخل صحبت کرده‌اند. توخل که سابقه هدایت تیم‌های بورسیا دورتموند و پاری‌سن‌ژرمن را دارد؛ چندی پیش از سمت سرمربیگری چلسی اخراج شد و جای خود را به گراهام پاتر داد.