شهرخبر

بهادر عبدی: امسال جنس پرسپولیس جور شده است

یکی جلوی ساپینتو را بگیرد؛ محرومیت فقط برای یحیی گل محمدی است؟/ استقلال مربیانی مانند پورحیدری و حجازی داشت اما این آقا...

بازیکن سابق پرسپولیس از رفتارهای تکراری سرمربی استقلال در مسابقات فصل جاری لیگ برتر متعجب و حیران شده است!

یکی جلوی ساپینتو را بگیرد؛ محرومیت فقط برای یحیی گل محمدی است؟/ استقلال مربیانی مانند پورحیدری و حجازی داشت اما این آقا...

بهادر عبدی ضمن انتقاد از مماشات مسئولان فوتبال ایران با سرمربی استقلال، گفت: من نمی‌دانم چرا یکی نیست جلوی ساپینتو را بگیرد؟ او با یکی از مربیان تیم‌های حریف درگیر می‌شود یا پرخاش می‌کند اما هیچ اتفاقی هم نی افتد. انگار مربیان خارجی در فوتبال ما از مصونیت خاصی برخوردارند.

وی ادامه داد: موضوعی که باعث شد این حرف را بزنم فصل گذشته است. آیا محرومیت فقط برای آقای یحیی گل محمدی است؟ محرومیت فقط برای سرمربی پرسپولیس است؟ رفتار فصل گذشته آقا یحیی بدتر بود که یک اعتراض به قضاوت داور دربی داشت و همان اشتباه داور تا حد زیادی سرنوشت جام قهرمانی در لیگ بیست و دوم را تغییر داد اما سرمربی پرسپولیس را بامحرومیت سنگین روبرو کردند. این رفتارهای دوگانه درست نیست.

پیشکسوت پرسپولیس افزود: این آقا یک روز با آقا جواد منافی بازیکن سابق تیم ملی و پرسپولیس و مربی نساجی مازندران درگیر می‌شود و یک روز با کادرفنی آقای قلعه نویی و آب هم از آب تکان نمی‌خورد. من البته مشکلی با ساپینتو ندارم و اصلا بحث من سرمربی استقلال یا جایگاه او نیست بلکه تکرار یکسری رفتارها و عدم برخورد با آن است که جامعه فوتبال را به فکر وا می‌دارد.

یکی جلوی ساپینتو را بگیرد؛ محرومیت فقط برای یحیی گل محمدی است؟/ استقلال مربیانی مانند پورحیدری و حجازی داشت اما این آقا...

عبدی همچنین تأکید کرد: در همین استقلال ما مربیان با شخصیت و اخلاق مداری مثل شادروان ناصر حجازی یا مرحوم منصور پورحیدری را داشتیم که زبانزد خاص و عام بودند. بحث بر سر رفتارهای زشت و نامتعارف است و اینکه رفتارهای دوگانه و برخی تبعیضات آزاردهنده جلوه می‌کند. بالاخره یکی باید پیدا شود و جلوی چنین رفتارهایی را بگیرد.

بازیکن تکنیکی و سرعتی سال‌های نه چندان دور پرسپولیس در خصوص شرایط کنونی این تیم نیز گفت: خدا را شکر امسال جنس پرسپولیس جور شده است. شما نگاه می‌کنید از درون دروازن با علیرضا بیرانوند تیم بیمه شده است. جلوتر از او مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی گولسیانی، سعید صادقی، سروش رفیعی، یورگن لوکادیا و بازیکنان قدیمی‌پرسپولیس خیال همه ما را از هر جهت راحت کرده اند. این تیم در حال حاضر شانس اول قهرمانی است چرا که در کتار این بازیکنان پرتوان از کادرفنی با تجربه و امتحان پس داده ای نیز برخوردار است.

وی ضمن تعریف از یحیی گل محمدی خاطرنشان کرد: آقا یحیی یکی از بهترین، فنی ترین و درعین حال با اخلاق ترین مربیان ایران است. او از تجربه کافی برخوردار بوده و همه دیدیم چگونه با هوشمندی و خریدهای خوب نقاط ضعف فصل گذشته را تبدیل به قوت کرد. امیدوارم امسال پرسپولیس به حق واقعی خودش برسد و با این کادرفنی بتواند تمام جام‌های ممکن را کسب کند.

یکی جلوی ساپینتو را بگیرد؛ محرومیت فقط برای یحیی گل محمدی است؟/ استقلال مربیانی مانند پورحیدری و حجازی داشت اما این آقا...

بهادر عبدی درادامه افزود: جا دارد یادی هم از آقای رضا درویش داشته باشیم. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز بدون هیاهو در فصل نقل و انتقالات تیمش را برای قهرمانی بست. درواقع کلید قهرمانی هر تیمی‌فصل نقل و انتقالات است و او با خریدهای خوب از روی لیست یحیی گل محمدی استارت کار را برای این اتفاق زد و حالا هم می‌بینیم تیم به بالای جدول رسیده و شانس اول قهرمانی است.

وی در پایان یادآور شد: شاید تنها نکته ای که برای این فوتبال وجود دارد و جای انتقاد داشته باشد خالی بودن ورزشگاه‌هاست. فصل گذشته اتفاقی در تبریز رُخ داد و تماشاگران حریف به سمت امید عالیشاه و تیم پرسپولیس سنگ پرانی کردند. بدترین الفاظ را در مورد آقا یحیی به کار بردند و حالا تیم پرسپولیس را از حضور تماشاگرانش محروم کرده اند! من دلیل این حکم را متوجه نشدم اما این را می‌دانم که فوتبال بدون تماشاگر هیچ لطفی ندارد. زیبا و قشنگ نیست و امیدوارم هرگز شاهد صدور چنین احکامی‌در جهت محرومیت تماشاگران برای پرسپولیس و سایر تیم‌های پرطرفدار نباشیم.