شهرخبر
مشکلات معیشتی مردم را اذیت کرده اما آنها به نظام علاقه‌مندند/بهترین، پاکترین و صادقانه‌ترین اخبار در رسانه‌های داخلی است

مرتضی طاهری، مداح و رئیس هیأت مدیره خانه مداحان:

مشکلات معیشتی مردم را اذیت کرده اما آنها به نظام علاقه‌مندند/بهترین، پاکترین و صادقانه‌ترین اخبار در رسانه‌های داخلی است

مداح و رئیس هیأت مدیره خانه مداحان گفت: مردم مشکلات معیشتی دارند و سختی‌های زندگی آن‌ها را اذیت می‌کند اما علاقه‌مند به نظام هستند.

اعتمادآنلاین|

مرتضی طاهری، مداح و رئیس هیأت مدیره خانه مداحان اظهارداشت: دشمن کارش دشمنی است و ما از ابتدای انقلاب، دشمن آشکاری به نام رژیم صهیونیستی داشتیم که حتی آمریکا را هم ملبع دست خودش گرفته است که نمونه آن بدعهدی این کشور در برجام است که صحنه‌گردان تمام این اتفاقات، رژیم صهیونیستی است.

به گزارش فارس، بخش هایی از گفت و گوی طاهری را در ادامه می خوانید:

*این آشوب‌ها به بهانه فوت یک خانم رخ داده است که مشابه این اتفاق ممکن است هرروز در دنیا نه فقط در کشور ما رخ دهد. ممکن است در بیمارستان، مسیر مدرسه، مسیر گردش و ... افرادی به هر دلیل از دنیا بروند اما در این مورد، با تدارکات و تمهیداتی که از قبل آماده کرده بودند و منتظر فرصت بودند، به میدان آمدند. این ناشی از همان مشکل و دشمنی دیرین صهیونیست‌ها با انقلاب اسلامی است.

*انقلاب اسلامی در این برهه زمانی چند کار بزرگ و فتح‌الفتوح به واسطه دولت و شخص آیت‌الله رئیسی داشت که مهمترین دلیلش اعتقادات عمیق دولت به آرمان‌های انقلاب و شناخت از دشمن است. اولاً دولت زندگی مردم را همچون گذشته به بازی برجام گره نزده بود و کارهای بزرگی انجام داده بود که درحال به نتیجه رسیدن بود. این بلوا را ایجاد کردند تا تاثیرات آن کمرنگ شود. با این آشوب بنا داشتند حضور قدرتمند آیت‌الله رئیسی در مقر سازمان ملل و مواضع قوی او را به حاشیه ببرند. این حضور و نطق انقلابی رئیس جمهور می‌توانست آثار متعددی داشته باشد که کمرنگ شد.

*از سوی دیگر به دنبال امتیاز گرفتن در برجام بودند یعنی بنا داشتند مشابه همان امتیازهایی که در گذشته داشتند و هیچ عایده‌ای هم برای کشور نداشت، اخذ کنند.

*در این آشوب‌ها غیر از عده‌ای که فریب خوردند و از روی احساسات به حمایت پرداختند و باید حسابشان را جدا کرد، عده‌ای لیدر آشوب شدند که از ابتدای انقلاب در پی تجزیه ایران بودند برخی خانواده‌ها بی‌توجهی کردند و در نتیجه، نوجوانان و دهه هشتادی‌های ما از تاریخ و گذشته انقلاب بی‌خبر هستند و نمی‌دانند چه اوضاعی بود و با چه مشقت و خون‌هایی شرایط کنونی به دست آمده است. مهمترین از خودگذشتگی‌ها برای حفظ این نظام در سال‌های اخیر شهادت حاج قاسم سلیمانی بود که دنیا را تکان داد.

*در ابتدای پیروزی انقلاب و زمانی که هنوز انقلاب پا و جان نگرفته بود، افرادی که امروز خود را به دشمنان ما فروختند، در شرق، غرب، جنوب و شمال کشور به دنبال تجزیه‌طلبی بودند. این خانم معلوم‌الحالی که این روزها در آن طرف آب، نشسته و دختران کشور را برای بی حجابی و بی بندوباری تحریک می‌کند، پول‌های کلان از دشمنان ما گرفته است.

*گروه‌های منافقین، کومله و ... از همان ابتدای انقلاب به دنبال تجزیه‌طلبی در کردستان، خوزستان، گلستان و ... بودند و هنوز هم دست بردار نیستند زیرا حیات و ارتزاق آنان بستگی به ایجاد همین آشوب‌ها و نوکری برای دشمنان این مرز و بوم دارد.

*این گروه‌های تجزیه‌طلب یک عمر از پول‌های دشمنان ما ارتزاق کردند و باید هم هرجایی آنان اشاره کردند به میدان بیایند. در این آشوب اخیر هم این دختر، اسم رمز آن‌ها شد تابه میدان بیایند و اغتشاش کنند.

*البته الحمدلله زود چهره و نیت شوم این افراد مشخص شد و مردم اصلاً آن‌ها را همراهی نکردند و خیلی زود صف خود را جدا کردند. در این شب‌های اخیر مشاهده می‌شود که تعداد کمی در خیابان‌ها حضور پیدا می‌کردند و مردم آن‌ها را همراهی نمی‌کردند و آنان هم بعد از یک خرابکاری سریع متواری شده و به منطقه‌ای دیگر می‌رفتند.

*برخی نوجوانان احساسی که در این آشوب‌ها حضور پیدا می‌کردند، بعد از اینکه فهمیدند فریب خوردند و ماجرای اصلی چیست، به سرعت صف خود را جدا کردند و این افراد تنها ماندند.

مردم مشکلات معیشتی دارند و سختی‌های زندگی آن‌ها را اذیت می‌کند اما علاقه‌مند به نظام هستند، باید مجرا و مسیر قانونی برای اعتراضات مردمی اندیشیده شود که یکی از آن‌ها، رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها هستند که باید حرف و اعتراض مردم را منعکس کنند تا مانع این سوءاستفاده‌ها شوند. دولت هم سامانه ۱۱۱ را ایجاد کرده است تا مردم اعتراضات خود را منعکس کنند. البته مردم باید بدانند که مسئولین، بسیاری از مشکلات را می‌دانند و به دنبال راه‌حل هستند.

*مردم نباید نگاه و گوششان به سمت رسانه‌های خارجی باشد زیرا اصلاً آن‌ها دلسوز این کشور نیستند. مردم باید تحلیل‌ها و اخبار درست و صحیح را از تلویزیون و رسانه‌های داخلی بگیرند. عربستان سعودی که سرتاسر فساد، ظلم و مظلوم کشی است و نوجوانان را گردن می‌زند و با ما مشکل ذاتی دارد، چگونه می‌تواند دلسوز ما باشد که رسانه راه بیندازد و برای مردم ما تحلیل و فرمان دهد.

*در ماجرای فوت این خانم همین رسانه‌های خارجی، واقعیت‌ها را مغلوب کردند و روایت خود را به خورد مخاطب دادند. رسانه بهایی منوتو که ضد امام زمان، دین و خداست چه کمکی می‌تواند به ما کند؟ بهترین، پاکترین و صادقانه‌ترین اخبار را می‌توانیم از رسانه‌های داخلی به دست بیاوریم.