شهرخبر

راه‌اندازی نخستین مرکز آلزایمر در کهریزک

راه‌اندازی نخستین مرکز آلزایمر در کهریزک

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک از راه‌اندازی نخستین مرکز آلزایمر در کشور توسط آسایشگاه کهریزک خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، انیسه خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری امروز با حضور در آسایشگاه خیریه کهریزک از بخش‌های مختلف از جمله بخش‌های نگهداری سالمندان به مناسبت روز جهانی سالمندان بازدید کرد.

حسین نحوی‌نژاد مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه در حال حاضر یک میلیون و 750 هزار معلول، سالمند، بیمار ام‌اس در داخل آسایشگاه کهریزک نگهداری می‌شوند، اظهار کرد: ارائه خدمات توانبخشی درمانی حمایتی از جمله برنامه‌هایی است که به این افراد ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه بیمه‌ها قرار بگیرد مسئله پیشگیری است، گفت: بیمه‌ها به موضوعات درمانی توجه ویژه دارند و در واقع بیمه‌ها پزشک محور هستند و این درحالی است که باید توجه ویژه‌ای به حمایت بیمه‌ها از مسئله پیشگیری شود.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک با بیان اینکه ظرفیت مراکز روزانه و شبانه در کل کشور نگهداری 20 هزار سالمند است، تصریح کرد: اگر تا سه سال آینده نیز تلاش شود نهایتاً 20 هزار ظرفیت به ظرفیت فعلی اضافه می‌شود و این درحالی است که ما باید شرایطی فراهم کنیم که شرایط نگهداری حدود 2 میلیون سالمند را داشته باشد.

نحوی‌نژاد با اشاره به نبود مرکز آلزایمر در کشور بیان کرد: بر همین اساس آسایشگاه کهریزک بنا دارد در یک بازه زمانی سه ساله نخستین مرکز آلزایمر را در سطح کشور در مجموعه آسایشگاه راه‌اندازی کند.

وی ادامه داد: در همین ارتباط جلساتی با خیرین برگزار شده است و ان‌شاءالله بتوانیم در بازه زمانی اشاره شده این مرکز را در کهریزک فراهم کنیم.

مدیر آسایشگاه خیریه کهریزک همچنین به اهمیت خدمات مراقبتی در منزل به سالمندان اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که می‌تواند بخش قابل توجهی از سالمندان را برطرف کند، همین مسئله است به طوری که این موضوع در دستور کار آسایشگاه کهریزک قرار دارد و بنا داریم در قالب یک شبکه و پلتفرم این خدمات را به متقاضیان ارائه کنیم.

انتهای پیام/