شهرخبر

سفری دلچسب در اسکله قایقرانی بابلسر

یکی دیگر از استان‌های زیبای ایران، استان مازندران می‌باشد که اسکله قایقرانی بابلسر را در خود جای داده است. این مکان یکی از از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری بابلسر می باشد.

سفری دلچسب در اسکله قایقرانی بابلسر

سلام نو - سرویس گردشگری: یکی از شهرهای زیبا و پرجاذبه در زمینه گردشگری استان مازندران شهر ساحلی بابلسر است که بین دریای مازندران و رشته کوه البرز قرار دارد. یکی از دلایل جذابیت این شهر در میان شهرهای مازندران برای گردشگران وجود رودخانه بابلرود است که از میان شهر بابلسر می‌گذرد. رودخانه بابلرود یکی از رودخانه‌ های مهم شمال کشور است که از بلندی‌ های البرز در سوادکوه سرچشمه گرفته و با عبور از شهرستان بابل، در بابلسر به دریا می‌ریزد و شهر بابلسر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌کند. رودخانه ای بسیار زیبا که جریان بسیار آرام آب آن آرامش خاصی به آن بخشیده است. امکانات بسیار خوبی نیز در کنار این رودخانه جهت استفاده مسافران ایجاد شده است.

این مکان یکی از بهترین مکان های تفریحی و گردشگری بابلسر می باشد.

سفری دلچسب در اسکله قایقرانی بابلسر

اسکله ساحلی بابلسر یکی از مکان های مهم گردشگری در بابلسر است که هر ساله شمار زیادی از مسافران را به خود جذب می کند. البته این اسکله جنبه تجاری ندارد و بیشتر به عنوان یکی از مکان های گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد. از نکته مهم این اسکله وجود سنگهایی به عنوان موج شکن است که در نوع خود بسیار زیبا بوده و برای جلوگیری از نفوذ آب در قسمتی از منطقه و پارک نزدیک آن می باشد.

وجود اسکله های قایقرانی با انواع قایقها و صنوبرهای بلند در دو طرف پیاده رو رودخانه بابلرود به جذابیت این رود اضافه کرده است و همچنین انعکاس نور چراغهای حاشیه رودخانه در آب، فضای دلپذیری را در شب برای مسافران و گردشگران بابلسر فراهم میکند. از پل اول تا پایان رودخانه در دو طرف، فضایی برای اقامت مسافران فراهم گردیده است که شما می توانید در کنار این رودخانه با درخت های کهنسال و زیبایش لحظات خوشی را تجربه نمایید.

سفری دلچسب در اسکله قایقرانی بابلسر

امکانات اسکله

امکاناتی چون اسکله های قایق رانی ، پدالو ، سفره خانه ، قلیان سرا ، رستوران ، کافی شاپ و پارک و فضای سبز اطراف رودخانه مکانی بسیار خوب جهت تفریح و استراحت در شهر بابلسر میباشد.

در انتهای مسیر رودخانه بابلرود و پس از گذر از اسکله های قایقرانی اطراف رودخانه به سواحل زیبای دریای بابلسر می رسیم.

با این توصیف میتوان پارک و اسکله بابلسر را از دیدنیهای این شهر به شمار آورد که در ایام تعطیلات بویژه تابستان پذیرای شمار زیادی از گردشگران میباشد.