شهرخبر
گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

پیشروی قیمت دلار و سکه/طلا ریزش کرد

کدخبر: 524095
اقتصادنیوز :نرخ دلار امروز در بازار آزاد در مقایسه با عصر دوشنبه هفته جاری تقریبا 150 تومان رشد کرد و به 31 هزار و 750 تومان رسید.
پیشروی قیمت دلار و سکه/طلا ریزش کرد

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در ششمین روز از پاییز 1401 بر مدار صعود قرار گرفت.

پیشروی قیمت دلار 

نرخ دلار  امروز در بازار آزاد در مقایسه با عصر دوشنبه هفته جاری تقریبا 150 تومان رشد کرد و به 31 هزار و 750 تومان رسید. پیشروی اسکناس آمریکایی در حالی است که در معاملات پشت خطی دیروز قیمت دلار نوسان محدودی را ثبت کرده بود. 

تاکتیک بازارساز برای مقابله با تجمعات اخیر

برخی از تحلیگران بازار دلار باور دارند که‌ رسیدن نرخ دلار به مرز ۳۲ هزار تومان دشوار است.به گفته فعالان، بخشی از معامله گران باور دارند که بازارساز در واکنش به تجمعات اخیر عرضه ارز خود را بالا خواهد برد، چرا که از نگاه آن ها، سیاست گذار باور دارد که بالا رفتن قیمت دلار حس التهاب بیشتری را به جامعه انتقال خواهد داد و برای جلوگیری از این موضوع، از ذخایر ارزی خود بیشتر استفاده خواهد کرد.

توقف دلار سلیمانیه پشت مرز 32 هزار 

نرخ ارز آمریکایی در بازار سلیمانیه امروز افت و خیز  نداشت و همچنان پشت مرز 32 هزار تومان قرار دارد . نرخ دلار در بازار یاد شده با 31 هزار و 960 تومان معامله شد.

 رشد قیمت دلار در هرات 

هرات هم امروز رشد 100 تومان را ثبت کرد. قیمت دلار در بازار ارز هرات امروز در محدوده 31 هزار و 400 تومان به فروش رسید . 

ثبات نرخ حواله درهم 

قیمت درهم نیز امروز در مقایسه با عصر دو روز قبل ثبات را تجربه کرد. نرخ حواله درهم امروز 8 هزار و 780 تومان بود.

قیمت اونس طلا عقب نشینی کرد 

قیمت اونس طلا امروز 9 دلار عقب نشینی کرد و در محدوده 1620 دلار معامله شد.

قیمت طلا 18 عیار ریزش کرد

در بازار داخلی ایران هم ظهر امروز قیمت طلا 18 عیار 11 هزار و 800 تومان کاهش را تجربه کرد. قیمت فلز گران بهای داخلی امروز 1 میلیون و 297 هزار  900 تومان بود. 

سرنوشت مشابه قیمت  دلار و سکه 

قیمت سکه هم دیروز امروز سرنوشتی مشابه قیمت دلار را تجربه کرد. قیمت سکه در معاملات پشت خطی دیروز تا نزدیک مرز مقاومتی 14 میلیون و 200 هزار تومان عقب نشینی کرد اما در معاملات نقدی امروز با 14 میلیون و 320 هزار تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با دو روز قبل نزدیک به 10 هزار تومان بالا تر بود . 

ارزش ذاتی سکه امروز 12 میلیون و 109 هزار تومان بود و حباب سکه بزرگ تر شد. حباب سکه در محدوده 18 درصد قرار گرفت.