شهرخبر

حمایت از طرح‌های زیست فناوریِ "تولید بار اول" برای درمان ناباروری

حمایت از طرح‌های زیست فناوریِ "تولید بار اول" برای درمان ناباروری

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی در راستای "قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" از "تولید بار اول" برای درمان ناباروری حمایت می‌کند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ "قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت" یکی از موضوعاتی است که به شکل منسجم و هدفمند در دستگاه‌های مختلف ذیربط در حال پیگیری و اجرایی شدن است.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم به عنوان یکی از مجموعه‌هایی که می‌تواند در این حوزه نقش‌آفرینی کند، اقدام به انتشار فراخوانی برای حمایت از طرح‌های فناورانه و نوآورانه شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه کرده است.

حمایت‌هایی که 3 حوزه «داروها، فرآورده‌ها و روش‌های نوین در درمان ناباروری»، «تجهیزات مصرفی در درمان ناباروری» و «کیفیت‌افزایی خدمات و محصولات حوزه ناباروری» ارائه می‌شود و طرح‌‌های پیشنهادی شرکت‌های دانش‌بنیان برای «کسب دانش‌فنی»، «تولید بار اول» و «تجاری‌سازی و توسعه بازار» مطابق اولویت‌های کشور و دو قالب «گرنت پژوهشی» و «تسهیلات تولیدی» حمایت دریافت خواهند کرد.

شاخص‌های در نظر گرفته شده برای طرح‌ها شامل «عمق دانشی در حوزه زیست فناوری»، «برخورداری از TRL و MRL قابل قبول»، «برخورداری از زیرساخت تولیدی و یا امکان همکاری با شرکت‌های تولیدی حاضر در بازار (درصورت درخواست حمایت تولیدی)» و «برخورداری از بازار صادراتی» می‌شود.

علاقه‌مندان و صاحبان ایده تا 15 آبان ماه سال 1401 فرصت دارند تا طرح‌های خود را ارسال کنند.

انتهای پیام/