شهرخبر

ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان توسط کمیسیون آموزش مجلس

ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان توسط کمیسیون آموزش مجلس

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس از ورود این کمیسیون به ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

محمد مولوی نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از ورود این کمیسیون به ساماندهی صندوق ذخیره فرهنگیان خبر داد.

وی گفت:  صتدوق ذخیره فرهنگیان در سنوات گذشته دچار مشکلاتی بود و حتی از این صندوق اختلاسی صورت گرفته شده بود. هدف از تشکیل این صندوق آن بود که وضعیت معیشتی فرهنگیان در زمان بازنشستگی، از طریق تشویق و ترغیب به مشارکت فعال در فعالیت‌های اقتصادی، بازار سرمایه و ایفای نقش پر رنگ در اقتصاد کشور را ارتقا دهد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس افزود: قرار شد در این صندوق یک سهم معلم و سهم دیگر نیز دولت باشد اما طی بررسی های لازم مشخص شد که دولت های پیشین به سهم خودشان در این صندوق عمل نکرده اند و این توسعه ای که صندوق داشت از ماحصل کسر سهم معلمان کشور بود.

مولوی تصریح کرد: باید کاملا در این صندوق مشخص شود که سهم معلمان چقدر است زیرا در طی این سال ها تمام آورده سرمایه گذاری در این صندوق  از جانب معلمان بوده است و دولت هیچ قدمی برای پرداخت سهم خود نداشته است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: از این رو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی قصد دارد به صندوق ذخیره فرهنگیان ورود پیدا کند تا این صندوق از نابه سامانی هایی که در این سال ها با آن رو به رو بوده و باعث شده است که حق معلمان ضایع شود را سرو سامان دهد.

انتهای پیام/